КІРОВОГРАДСЬКІ ПРОРИВИ

На цьому фоні суттєво вирізняються результати волевиявлення жителів Кіровоградщини.

Зокрема, у Кіровограді (територіальний виборчий округ №100) ці показники такі. Найбільше голосів тут одержала Юлія Тимошенко (34,83 відсотка). На другому місці – Віктор Янукович (22,13 відсотка). Йому в потилицю дихав Сергій Тігіпко, взявши в Кіровограді 21,91 відсотка голосів.

Прорвалася вперед Юлія Тимошенко ще у трьох виборчих округах Кіровоградщини – №№ 101 (Бобринецький, Кіровоградський, Компаніївський, Устинівський, Новоукраїнський і Маловисківський райони – 36,12 відсотка голосів), 102 (Вільшанський, Добровеличківський, Голованівський, Гайворонський, Ульяновський і Новоархангельський райони – 39,88 відсотка голосів), 103 (Світловодський, Знам’янський, Новомиргородський, Олександрівський та Онуфріївський райони – 34,72 відсотка голосів). Лише у ТВО №104 (Олександрійський, Долинський, Новгородківський і Петрівський райони) перше місце дісталося Віктору Януковичу (33,26 відсотка голосів).

Незважаючи на те, що напередодні 17 січня деякі місцеві політики заявляли про підготовку їхніми опонентами "каруселей", вибори в Кіровограді й області пройшли без гучних викриттів. Наприклад, Анатолій Завгородній, спостерігач від громадського об’єднання "Опора", у цілому задоволений ходом голосування. Щоправда, сказав Завгородній, далися взнаки неузгодженості деяких норм Закону "Про вибори Президента України".

Зокрема, не всі члени виборчих комісій однаково тлумачили норму про внесення змін до списку виборців у день голосування.

У Ігоря Фурманова, керівника міського штабу Володимира Литвина, найбільшу тривогу викликало судове рішення щодо можливості голосувати вдома, ухвалене у ніч перед виборами.

"Всі ми прекрасно розуміємо, що, коли рішення приймається у день голосування чи напередодні вночі, то задіяти його у день виборів фактично немає можливості. Зараз думки серед членів ЦВК розділились, і вони не знають, чи взагалі потрібно прислухатись до того рішення суду, згідно з яким людина вдома може голосувати лише тоді, коли має медичну довідку", – сказав Ігор Фурманов на одній з прес-конференцій 17 січня.

І все ж представники більшості місцевих виборчих штабів не виявили 17 січня масових порушень законодавства. Слід зазначити, що не вдалося виконати громадянський обов’язок народному депутату від БЮТ Володимиру Яворівському, який уже не вперше наглядає за ходом виборів у нашій області. Політику не дали проголосувати в Кіровограді, не зваживши на факт його тимчасової тут реєстрації (за місцем проживання в одному з готелів). За словами Яворівського, найпарадоксальнішим у цій ситуації було те, що окружна виборча комісія ТВО №100 дозволила йому проголосувати, а дільнична – ні. Попри це, і Яворівський характеризує процес голосування в Кіровограді як такий, що відбувся без істотних порушень.

Правоохоронні органи до 17 січня готувалися заздалегідь. Для дос- тавки бюлетенів до місць голосування, для підтримання у день виборів громадського порядку облуправління МВС виділило близько двох тисяч душ так званого особового складу. Як повідомив відділ зв’язків з громадськістю МВС в області, міліціонери не підвели: бюлетені збережено, обійшлося без порушень громадського порядку.

Готові були стати на захист виборчих прав громадян і працівники органів прокуратури області – протягом доби вони по черзі несли службу на роботі. Як повідомила прес-служба прокуратури області, 13 сигналів про порушення виборчого законодавства у процесі прокурорських перевірок не підтвердилися. А за однією заявою таки порушено кримінальну справу. Провівши перевірку, прокурор Кіровського району вирішив притягнути до карної відповідальності кіровоградця, котрий якимось дивом отримав від члена виборчкому два бюлетені для голосування (один – за свого сина), заповнив їх і намагався вкинути до скриньки, однак був зупинений членами комісії та працівниками міліції.

Зараз за цим фактом проводиться слідство.

А тим часом виборчий процес триває. Попереду – повторне голосування (так званий другий тур виборів). За законом, повторне голосування неминуче, якщо у день виборів жоден з кандидатів не одержав більше половини голосів виборців. У виборчих бюлетенях для повторного голосування фігуруватимуть тих два кандидати, які за підсумками голосування у день виборів отримали найбільшу кількість голосів. Закон вказує, що повторне голосування має відбутися у третю неділю після дня виборів. Отже, наступне свято демократії відбудеться 7 лютого. Цього разу вибиратимемо між Юлією Тимошенко і Віктором Януковичем.

Віктор ІВАНЕНКО, Оксана ВЕРСТЮК

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
NYT: Спеціальним посланником Трампа з питань України може бути призначений представник, який народився в Росії.
Волинь та Вінниччина зазнали ударів по енергетичній інфраструктурі – повідомляє обласна військова адміністрація.
Втрати російських військ у конфлікті з Україною досягли нової психологічної межі.
Теги