— Відповідно до чинного законодавства, придбати мисливську гладкоствольну зброю можуть громадяни, які досягли 21-річного віку, мисливську нарізну зброю — 25-річного віку, холодну пневматичну — вісімнадцятиліття. Дозволи на придбання і зберігання газових пістолетів і револьверів видаються органами внутрішніх справ повнолітнім громадянам за умови наявності висновку медичного закладу про те, що за станом здоров'я вони можуть володіти спеціальними засобами самооборони. Органи внутрішніх справ не мають права видавати такі дозволи громадянам, які систематично порушують громадський порядок, зловживають спиртними напоями чи вживають наркотики без призначення лікаря. Не отримають дозволу й особи, яким пред'явлено обвинувачення у вчиненні злочину або які мають незняту судимість за умисні злочини або злочини, вчинені із застосуванням вогнепальної зброї чи вибухових матеріалів...
Для одержання в органах внутрішніх справ дозволу на право придбання мисливської нарізної, комбінованої, гладкоствольної, пневматичної зброї, арбалетів, газових пістолетів потрібно подати такі документи: письмове клопотання про видачу дозволу на ім'я керівника ОВС, заповнену картку-заяву, медичний висновок лікувального закладу, копію договору страхування, довідку про вивчення матеріальної частини зброї, правил поводження з нею та застосування, а також квитанцію установи банку про оплату послуг за видачу такого дозволу. Для одержання дозволу на право зберігання та носіння вогнепальної мисливської нарізної, комбінованої, гладкоствольної, пневматичної зброї, арбалетів, газових пістолетів, револьверів потрібно подати такі документи: письмове клопотання про видачу дозволу, три фотокартки розміром три на чотири сантиметри, дублікат дозволу на придбання зброї з відміткою магазину про продану зброю або інший документ, що засвідчує джерело надходження та належність зброї, квитанцію банку про оплату послуг за реєстрацію та копію договору страхування.
До речі, страховий поліс громадянам обійдеться у 51 гривню. Що стосується плати за навчання поводження зі зброєю, то на Кіровоградщині вона складає 35 гривень. Тоді як у сусідній Черкаській області проходження таких курсів коштує 120 гривень.
Людмила ЗАЙЦЕВА