Знайомтесь – Ігор Губський

У Кропивницькому, в галереї «Єлисаветград», відкрито нову експозицію. «Від Веласкеса до сатири» – виставку, що дістала таку назву, до нашого міста привезла київський мистецтвознавець і галерист Анастасія Бебех. Автор полотен, з якими протягом місяця будуть ознайомлюватися любителі живопису, – Ігор Губський, художник пік популярності якого припадає на 70-ті роки минулого століття. Принаймні, саме в той час він був найбільш обговорюваним майстром пензля.
Виставковий зал улюбленої галереї, де публіка відпочиває душею, прикрасили різножанрові полотна майстра. Тут і натюрморт, і пейзаж, і жанр. Особливою увагою автора користуються жанрові портрети. Мабуть, саме через це він і заслужив визначення «український Веласкес». Втім, не буду нічого стверджувати напевне, оскільки на свій сором світовий живопис я знаю досить поверхово. Але якщо так стверджують знавці, то так воно і є.
Центр грамотно скомпонованої експозиції становить портрет молодої іспанки «Спогад про Кармен». Коли біля нього постояти певний час, то ніби почуєш перестук кастаньєт, а в душі оживе мелодія «Хабанери». Звісно, не кастаньєт, ні «Хабанери» не було. Зате був дивний голос саксофона. Треба зазначити, власник галереї «Єлисаветград» влаштовує вернісажі так, щоб це було маленьке свято серед буднів. Відкриття виставок супроводжують музиканти. Цього разу Микола Миколайович запросив Віктора Шапченка, котрий сам себе називає «вільним саксофоністом». І як же прекрасно звучав його саксофон! Це посилювало емоції від сприйняття живопису Ігоря Губисько. Нагадаємо, що часто героями його жанрових портретів стають музиканти, балерини, комедіанти, автору не чужий світ театру. І чесно кажучи, стверджувати, що якісь особливі емоції викликають спокійні і врівноваженні роботи художника Губського, котрі знаходяться в головних музеях Києва і Москви, а також приватних колекціях за кордоном, не можна. Ну, які особливі емоції – у жінки приємний клопіт, ставить квіти у вазу. Сама Анастасія Бебех розповідає, що її зачаровують саме такі спокійні і добрі полотна. Їх вона й купує. Хоч є у нього композиції досить експресивні, навіть страшні. Сам же Губський, розповідає Анастасія, людина добра, покладиста, дуже любить тварин, «більше, ніж людей», про що свідчить красномовна деталь: у нього вдома живуть три десятки собак.
Виставка київського художника триватиме до 2 листопада. Дивіться і надихайтеся. І радійте, що у нас є галерея «Єлисаветград», завдяки якій ми знаємо, як і чим живуть художники з усієї України.
Валентина ЛЕВОЧКО

Читайте також