15 жовтня усі котельні двох теплопостачальних підприємств, що обслуговують кіровоградців, розпочали свою роботу. Станом на ранок понеділка із 882 житлових будинків, що централізовано отримують тепло, опалювалися 822, що становить 92 відсотки. Решту почали обігрівати із запізненням через пориви, що виникли під час пуску тепла. Однак комунальники спрацювали досить оперативно – протягом кількох днів наслідки аварій були ліквідовані.
Міський голова Олександр Саінсус особисто інспектував хід початку опалювального сезону в Кіровограді. В суботу і неділю він побував на теплогенеруючих підприємствах, перевірив пуск котелень і роботу КРЕПів із забезпечення готовності внутрішньобудинкових мереж.
– Минулого понеділка відбулася селекторна нарада Міністерства ЖКГ, на якій прозвучала інформація, що Кіровоград потрапив до числа десятка регіонів, де до початку опалювального сезону підготувалися найкраще, – зазначив Олександр Саінсус. – Були аварійні ситуації на мережах, однак вони завжди виникають під час пуску тепла, і на них аварійно-диспетчерська служба, КРЕПи й ЖЕКи, теплогенеруючі підприємства оперативно реагували. Опалюються всі лікувальні заклади, подавати тепло школам почнемо в суботу та неділю, а в понеділок учні, що зараз на канікулах, уже прийдуть у теплі класи.
На тому, що початок опалювального сезону в Кіровограді пройшов набагато організованіше, ніж у минулі роки, акцентував свою увагу на прес-конференції у вівторок й заступник міського голови Микола Вєщев. Усі котельні були пущені вчасно, аварійно-диспетчерська служба, КРЕПи й ЖЕКи, працівники теплопостачальних підприємств вийшли на роботу і в суботу, і в неділю. ДП «Кіровоградтепло», до речі, встигло отримати кредит на погашення заборгованості за електроенергію.
Зрозуміло, що через зношеність мереж під час пуску тепла виникли пориви. До того ж, нагадаємо, що котельні ДП «Кіровоградтепло» через борги за електроенергію протягом місяця стояли знеструмлені, тож мережі під час гідравлічних випробувань заповнювали водою самопливом, вона діставалася лише других поверхів, як наслідок, у деяких будинках, що обслуговує це підприємство, під час подачі гарячої води в мережах виникли гідравлічні удари. Зокрема, через пориви на ранок вівторка без тепла були 14 будинків у КРЕПі №3, 11 – в КРЕПі №11, по 5 – в КРЕПах № 10, 12, ще чотири – в КРЕПі №4, по 2 – в КРЕПах № 1, і 13 та 1 будинок – в КРЕПі №7, а також три дитячих садочки – №54, №68 і “Зірочка”, де теж сталися пориви. Комунальники отримали завдання ліквідувати їх протягом двох-трьох днів.
Варто також зауважити, що в окремих помешканнях виникали проблеми з подачею тепла у зв’язку із розбалансуванням системи теплозабезпечення внаслідок масового переходу жителів міста на індивідуальне опалення. Наприклад, на вулиці Жадова не могли подати тепло в будинок, в якому знаходиться дитяча поліклініка. Тепловики спочатку не могли знайти причину, а потім з’ясувалося, що один із мешканців, відрізаючись від централізованого теплозабезпечення, скрутив у підвалі вентилі на трубах й вода з них текла в підвал. В іншому будинку один з мешканців неправильно встановив прилад для сушіння рушників, спричинивши проблеми для решти жителів. В окремих під’їздах через те, що мешканці верхніх поверхів відрізалися від централізованого теплопостачання, виникли складнощі з випусканням повітря із системи опалення.
– Вищезгадані випадки свідчать про те, що питання реформування системи теплозабезпечення назріло, – зазначив Микола Вєщев. – Зараз воно ретельно вивчається, міська влада розглядає можливість надання допомоги на встановлення індивідуальних приладів опалення малозабезпеченим мешканцям тих будинків, в яких на централізованому опаленні залишилося по кілька квартир. Можливо, це будуть безвідсоткові кредити або щось подібне.
Підсумовуючи сказане, Микола Вєщев підкреслив, що керівники комунальних підприємств нестимуть персональну відповідальність за холодні батареї в помешканнях кіровоградців. Повідомляти ж про відсутність тепла в квартирах кіровоградці можуть за телефоном аварійно-диспетчерської служби 1580 або ж у головне управління житлово-комунального господарства – 24-18-47. Микола Вєщев повідомив також, що для всіх абонентів, чиї квартири почали обігрівати із запізненням, під кінець опалювального сезону буде зроблений перерахунок за оплату послуги з теплопостачання.