Журналісти пройшли «маршрутом пацієнта»

Першого грудня, у Всесвітній день боротьби зі СНІДом, в рамках акції "Абонемент на життя" у Кропивницькому відбувся прес-тур "Маршрут пацієнта: від виявлення до лікування ВІЛ".
У заході взяли участь заступник міського голови Наталія Дзюба та начальник управління охорони здоров’я міської ради Оксана Макарук.
Під час прес-туру журналісти мали змогу пройти маршрут пацієнта від профілактики до виявлення та обстеження на ВІЛ. Головною метою цього заходу було привернути увагу до такого небезпечного і поширеного в Україні захворювання, як ВІЛ/СНІД, а також розповісти громадськості, як уникнути інфікування та що робити у випадку, коли виявлено зараження.
– Сьогодні проблема поширення ВІЛ-інфекції в Україні стоїть дуже гостро. Тільки в обласному центрі після обстеження близько 5 тисяч мешканців, діагноз підтвердився у 49 осіб, – зазначила Оксана Макарук. – Тому, щоб вчасно виявити хворобу і розпочати ефективне лікування, необхідно профілактично обстежуватись.
Маршрут розпочався з поліклінічного відділення №5, де лікар загальної практики сімейної медицини Сергій Баранов розповів про обстеження, яке за бажанням пацієнта може бути анонімним. За необхідності лікар видає направлення на проходження експрес-тесту в лабораторії поліклініки або у кабінеті "Довіра", де лікар-інфекціоніст Людмила Корінна розповість, яку медичну допомогу вони надають, як проходить консультування пацієнта. Якщо експрес-тест показує позитивний результат, лікарі рекомендують зробити повторний аналіз крові з вени в обласному СНІД-центрі для підтвердження діагнозу. Якщо ж діагноз все-таки підтверджується, хворому назначається АРВ-терапія, яка в Україні абсолютно безкоштовна. Завершився тур прес-конференцією в офісі обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації "Всеукраїнська мережа ЛЖВ", на якій мова йшла про соціальний супровід ВІЛ-позитивного пацієнта під час його підготовки до лікування та формування підтримки прихильності до лікування. Як з’ясувалось, великою пробле- мою є те, що часто хворі звертаються по медичну допомогу вже запізно – аж на 3 – 4 стадіях захворювання, коли антиретровірусна терапія не дає таких результатів, як на перших етапах. Тому важливо знати, що при вчасному виявленні хвороби і невідкладному лікуванні, людина з ВІЛ може прожити до старості, головне – слідкувати за власним здоров’ям.

Читайте також