А на сон грядущий виконав службовий обов’язок

Виявляється, обласна інспекція з питань захисту прав споживачів з недавнього часу працює по вихідних, та ще й вечорами. Невідомо, що думають з цього приводу у профспілках (навряд інспекторам компенсують переробіток грішми чи відгулами), та вже ясно, що добром це не закінчиться – організм одного із чиновників, не витримавши неймовірного навантаження, дав збій, унаслідок чого знову зганьбилася вся установа.

Про новинки в організації там праці першим зі сторонніх осіб дізнався кіровоградець Василь Черкас, очолювана яким телерадіокомпанія «ТТV» протягом літа – осені минулого року видала в ефір чимало критики на адресу інспекції (йшлося про адміністративний тиск на бізнес під виглядом захисту прав споживачів, що підтверджувалося висновками прокуратури та судовими рішеннями). Ось як це сталося. Недавно в телерадіокомпанію надійшов лист від в.о. начальника інспекції з питань захисту прав споживачів у Кіровоградській області Олександра Салова, в якому повідомляється, що 16 грудня 2012 року рівно о 19 годині 20 хвилин інспекція «при здійсненні контрольних заходів з перевірки дотримання суб’єктами господарювання законодавства про рекламу» виявила грубе порушення цього самого законодавства: у рекламі меблів, яка транслювалася тоді телекомпанією «ТТV», не було вказано терміну дії знижок цін. Далі в листі – вимога надати інспекції протизаконний відеофайл та купу документів, котрі підтвердили б як вартість цього рекламного продукту зокрема, так і легітимність «ТТV» як суб’єкта господарювання взагалі. Закінчується ж послання Салова грізними попередженнями про величезні штрафи (до 5100 гривень!), які чекають «ТТV» у разі невиконання цих вимог.

За словами Черкаса, він, прочитавши цього листа, аж подивувався самопожертвою, з якою працівники очолюваної Саловим установи пильнують за дотриманням законодавства про рекламу. Адже 19.20 – це явно не робоча година! А зазирнувши в календар, директор «ТТV» і взагалі був вражений, бо 16 грудня 2012 року припадало на неділю. Виходить, у той час, коли інші чиновники відпочивали та набиралися сил перед новим робочим днем, працівники облспоживінспекції продовжували виконувати свої службові обов’язки, хоч, можливо, і сидячи при цьому в домашніх капцях перед телевізорами.

Що ж стосується «порушення закону про рекламу», про яке в безапеляційному тоні йшлося у листі з інспекції, Черкас у це не повірив. При перегляді в студії відео, яке занепокоїло Салова, підтвердилося: претензії інспекції – безпідставні, оскільки терміни дії цінових знижок у цій рекламі – вказано. Припустивши, що хтось із працівників інспекції просто проспав ту мить, коли про це було повідомлено, Черкас вже ж заходився готуватися до походу в інспекцію – складати довідки, копіювати свідоцтва, акти, інші необхідні Салову документи та завіряти їх. А по дорозі до інспекції директор «TTV» подумки бажав процвітання «Укрпошті», яка вчасно доставила йому епістолу від Салова. Бо загубився б лист – швидше за все, довелося б сплатити ні за що ні про що штраф в розмірі 5100 гривень. Про те, що Салов практикує застосовувати санкції «на повну котушку», Черкасу було добре відомо від героїв сюжетів «ТТV»…

І от директор телекомпанії надав співробітникам інспекції потрібне їм відео. Переглянувши його, ті визнали, що самі дали маху, і повідомили Черкасу, що, мовляв, він вільний.

Та чи надовго? А якщо завтра увечері хтось із цієї інспекції після доброї вечері знов згадає про свій службовий обов’язок, вирішить, не піднімаючись з дивана, «здійснити контрольні заходи з перевірки додержання законодавства про рекламу» і йому привидиться, що «ТТV» рекламує зброю? Керівнику телекомпанії знов кидати все і вирушати в інспекцію?

Читайте також