Житлові субсидії нараховуватимуться за новим порядком

Про це на апаратніій нараді повідомив директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Олександр Догаров.

За його інформацією, у 2014 році субсидію в області отримували 52,7 тис. сімей. На сьогодні до управлінь соціального захисту населення звернулися 53 тисячі сімей, а з урахуванням 38 тисяч сімей, які отримували субсидію у квітні, кількість сімей, що звернулися за субсидіями, на сьогодні складає 91 тисячу, що у два рази більше, ніж у минулому році. Олександр Догаров зазначив, що це ще не остаточна цифра, адже заяви від громадян до органів соціального захисту населення продовжують надходити і суттєве їх збільшення очікується на початку опалювального періоду.

За словами посадовця, для надання житлової субсидії у 2015 році передбачено субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам у сумі 321 мільйона грн., з них 299,1 млн. грн. – на житлово-комунальні послуги та 20,9 млн. грн. – на тверде паливо і скраплений газ, що у чотири рази більше, ніж у минулому році.

На сьогодні опрацьовано більше 30 тисяч справ щодо надання субсидій, що становить більше 33 відсотків від загальної кількості домогосподарств, які звернулися за призначенням субсидії (53,2 тис.) та тих що отримували субсидію у 2014 – 2015 роках (37,9 тис.). У призначенні субсидії відмовлено 1225 сім’ям, або 3 відсоткам від опрацьованих заяв.

Олександр Догаров також відзначив роботу управлінь соціального захисту населення Вільшанської, Новомиргородської, Онуфріївської райдержадміністрацій, які протягом травня – червня 2015 року призначили субсидію більше 86 відсоткам домогосподарств. У той же час повільними темпами проводяться роботи щодо призначення житлових субсидій в управліннях соціального захисту населення Олександрійської міської ради (21,28 відсотка), Світловодської міської ради (22,20 відсотка) та виконкому Кіровської у місті Кіровограді ради (11,22 відсотка).

Такий стан з призначення субсидій пояснюється як суб’єктивними, так і об’єктивними причинами. Зокрема, недостатнім забезпеченням територіальних управлінь соціального захисту комп’ютерною технікою.

– На сьогодні на рахунки місцевих управлінь перераховано 1,7 млн. грн. на придбання оргтехніки, зокрема 114 комп’ютерів та 109 принтерів, – повідомив директор профільного департаменту.

По-друге, не вирішено кадрові питання, і по управліннях на сьогодні налічується 95 вакантних посад, що в цілому відображається на забезпеченні виконання повноважень. Зокрема, у Добровеличківському районі сім вакантних посад, у тому числі начальника та заступника відділу державної допомоги, а тому призначення субсидій тут здійснює соціальний інспектор.

Також Олександр Догаров нагадав, що з 1 липня нинішнього року пільги на житлово-комунальні послуги, тверде паливо, скраплений газ, користування стаціонарним телефоном, послуги встановлення квартирних телефонів, придбання ліків та зубопротезування надаватимуться лише в тому випадку, коли розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї не перевищуватиме податкову соціальну пільгу, що дорівнює 1710 грн.

Без урахування цих змін пільги й надалі призначатимуться лише інвалідам війни, учасникам бойових дій, особам, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС (І та ІІ категорій) і їхнім вдовам, а також інвалідам військової служби та реабілітованим. Щодо інших категорій громадян, а це більше 120 тис. осіб, то, за словами посадовця, в разі позитивного вирішення, вони матимуть право провести перерахунок пільг.

За словами Олександра Догарова, без офіційного звернення, тобто в автоматичному режимі, буде перераховано пільги пенсіонерам та ветеранам, які мають дохід у вигляді пенсій та державних допомог. В інших випадках, коли є інші доходи, а родина складається також з інших членів, цим громадянам буде необхідно звернутися до органів соціального захисту населення за місцем проживання, де й буде прийматися рішення щодо призначення їм пільг.

Читайте також