Хто насправді збирається об'єднувати ПТУ

В електронних засобах масової інформації з’явилась заява трудового колективу Кіровоградського професійного ліцею побутового обслуговування, де висловлюється незгода із направленою до Міністерства освіти та науки України пропозицією щодо об’єднання кіровоградського професійного ліцею сфери послуг та Кіровоградського професійного ліцею побутового обслуговування. Також у заяві говориться, що "Кіровоградський професійний ліцей побутового обслуговування надав заявку на регіональне замовлення на професійну підготовку робітничих кадрів у 2016 році, але управління освіти міської ради в особі Костенко Л.Д., виходячи за межі власних повноважень … припинила набір учнів за професіями "кухар", "кухар, кондитер".
З проханням прокоментувати ситуацію, що склалась у вище зазначеному професійному ліцеї, кореспондент "Вечірньої газети" звернувся до начальника управління освіти міської ради Лариси Костенко.
– Жодних пропозицій щодо об’єднання професійних ліцеїв, від міської ради не надходило, – повідомила Лариса Давидівна. – Ми здійснюємо лише фінансування цих закладів. Всі інші питання вирішує управління освіти та науки обласної державної адміністрації. Дійсно, зараз на рівні Міністерства освіти України, державних органів влади триває обговорення питання щодо оптимізації навчальних закладів. Ми ж бачимо, як працюють наші підприємства, в якому стані перебуває економіка, як змінюються вимоги до професійного навчання, змістовного наповнення навчально-виробничих планів. Але у міської ради жодних повноважень щодо об’єднання цих професійних закладів немає, тому що, навіть, цілісні майнові комплекси цих ліцеїв нам не передані, а контракти керівників укладені з міністром освіти і саме він вирішує питання продовжувати їх чи ні з конкретною особою. Ці заклади перебувають у державній власності, а у комунальну – вони не передані.
Щодо регіонального замовлення, то міський голова Андрій Райкович всім професійним навчальним закладам підписав регіональне замовлення на рівні 2015 – 2016 навчального року. Але до деяких керівників були питання щодо двохсторонніх договорів між професійними навчальними закладами та підприємствами та установами міста, які потім беруть на роботу, виробничу практику з подальшим працевлаштуванням випускників. Так, були договори, які суперечили чинному законодавству або ж можливості деяких підприємств щодо працевлаштування випускників. Наприклад, з одним із підприємств був договір на влаштування на певну спеціальність до 50 осіб. Але на підприємстві немає таких потужностей, щоб взяти на роботу стільки молоді. Вони могли працевлаштувати одну – дві особи. Тож, після звернення управління освіти міської ради до керівництва ліцею, щоб вони переробили такі договори. Протягом кількох днів адміністрація закладу це зробила, і міський голова підписав це регіональне замовлення. Це робочі процеси, але управління освіти та міська влада повинна контролювати, куди після навчання працевлаштовуються випускники. Адже ми відтепер фінансуємо профтехосвітні заклади, тому й маємо контролювати раціональне витрачання бюджетних коштів.
Думаю, що представникам адміністрацій ліцеїв потрібно проводити із трудовими колективами більш змістовну роз’яснювальну роботу щодо законодавства, щоб не виникало потім жодних питань.
Оксана Верстюк

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
NYT: Спеціальним посланником Трампа з питань України може бути призначений представник, який народився в Росії.
Волинь та Вінниччина зазнали ударів по енергетичній інфраструктурі – повідомляє обласна військова адміністрація.
Втрати російських військ у конфлікті з Україною досягли нової психологічної межі.
Теги