Житло без черги

Подобається це комусь чи ні, але в Україні настала політична стабільність. Вже у минулому постійні конфлікти вищих керівників держави, на які вони витрачали свій час. Хоча світова економічна криза не закінчилася, та промисловість і сільське господарство нашої країни демонструють стійке зростання.

Накопичені в державній казні кошти було вирішено спрямувати на реалізацію соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича.

Одна з них – державна програма іпотечного кредитування "Доступне житло". Її суть: держава зобов’язується компенсувати кожному, хто бере в ній участь, 13 з 16 відсотків ставки за банківським кредитом. У програмі задіяні тільки перевірені, авторитетні банки. На цей рік для її реалізації виділено мільярд гривень. На 2013-й суму збільшать удвічі. Гроші на іпотеку віднесені до так званих захищених статей державного бюджету. Це означає, що їх не можна скоротити або направити на інші цілі.

Створено перелік об’єктів, в яких пропонується доступне житло. Це і довгобуди, і нові будинки. Вибір великий, розрахований на людей різного достатку. А оскільки є із чого вибирати, то є і можливість кожному знайти квартиру за потребами та за можливостями.

Недостатня обізнаність людей про цю програму аж ніяк не означає відсутності інформації про неї. Вона дуже просто пояснюється інертністю, пасивністю тих, кому адресовані її пропозиції. Тому кожен, хто бажає взяти участь у цій програмі, повинен уважно ознайомитися з її умовами, вимогами щодо необхідних документів, а також з переліком об’єктів, в яких пропонується житло.

Список різних копій і довідок, про який бажаючі можуть дізнатися із інформації в органах влади, банках та Інтернеті, – стандартний для отримання банківського кредиту. Пропозиція об’єктів, вибраних для участі в програмі, затверджена на центральному рівні. Вона включає у себе нерухомість і в столиці, і в регіонах. Є можливість знайти собі потенційне житло не далеко від місця роботи.

Особливість цієї соціальної ініціативи: кредит видається терміном на 15 років. Держава пропонує людям тривалу програму, це зручно для них, оскільки дає можливість планувати витрати.

Але які гарантії того, що влада виконає свої зобов’язання?

Закономірне запитання. Критерієм довіри є всі дії нинішньої влади. Адже вона вже неодноразово демонструвала, що відповідально ставиться навіть до фінансово не обґрунтованих обіцянок своїх попередників. Наприклад, у 2010 році були компенсовані кошти всім учасникам програми молодіжного іпотечного кредитування, які минула влада просто не перерахувала людям.

Нову ініціативу Президента України Віктора Януковича не можна вважати передвиборчою. Вона і довиборча, і післявиборча. Парламентські вибори – у нинішньому, 2012 році. Президентські – в 2015-му. А державна програма "Доступне житло", що заявлено офіційно, розрахована на період до 2027 року.

Її здійснення можливе лише за однієї умови – збереження політичної стабільності в нашій країні. Вона дозволяє спокійно планувати свої дії і державі, й банкам, та й самим людям. І ніде в світі ви не знайдете будинок, побудований в часи гострих соціальних катаклізмів. Адже в Україні вже неодноразово робили спроби вирішити житлове питання, але на заваді знову й знову ставали чергові соціальні конфлікти, непослідовність держави, її неготовність відповідати за взятими на себе зобов’язаннями. А причина такої безвідповідальності, по суті, проста. Це психологія тимчасових правителів. Багато з тих, хто "дорвався" до влади, це – каліфи на годину, ті, про яких в українській приказці влучно сказано – "нацарював сто рублів і втік". Їхня стихія – часи соціального збурення, коли закони перестають діяти, а моральні канони – стримувати.

Нинішня ж влада демонструє послідовність, продуманість рішень, їх соціальну спрямованість. Орієнтуючись на таку політику влади, люди можуть вирішити свої нагальні потреби.

* * *

До реалізації соціальних ініціатив Президента України активно долучаються органи місцевого самоврядування, у тому числі і в Кіровограді. Нагадаємо, що у кіровоградців є можливість вибирати відразу між кількома програмами, спрямованими на поліпшення житлових умов. Одна з них – міська, що передбачає будівництво нового житла у "спальному” мікрорайоні. За кошти міського бюджету виготовлений проект землеустрою, відведена земельна ділянка. Також активно міська влада співпрацює із Кіровоградським регіональним управлінням Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву, що реалізує молодіжну житлову програму, регулярно проводяться зустрічі із потенційними забудовниками, під час яких роз’яснюються усі умови програми іпотечного кредитування, відшукуються різні варіанти будівництва нових чи реконструкції існуючих приміщень, що дозволило б здешевити житло. Так, нещодавно відбулася одна із таких зустрічей, на якій міський голова Олександр Саінсус запропонував провести реконструкцію першого поверху житлового будинку, що знаходиться на території міської лікарні швидкої медичної допомоги. Була зібрана інформація від кожного учасника зустрічі, яке житло він хоче придбати, які статки має і який склад родини, аби для кожного розробити свій оптимальний алгоритм, що дозволить йому взяти участь у тій чи іншій програмі.

Читайте також