Землі немає. Однак є надія, що буде

На останній зустрічі кіровоградського міського голови Андрія Райковича з представниками організацій воїнів-"афганців" та учасників антитерористичної операції на сході України йшлося і про пробуксовування виділення земельних ділянок учасникам АТО.

Справу забезпечення такими ділянками ветеранів-атовців держава поклала на місцеві органи влади, які, на жаль, не надто добре із цим завданням справляються. Про причини цього "ВГ" розповів начальник міського управління земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища Володимир Пидорич.

– Загалом, до Кіровоградської міської ради надійшло до двох тисяч звернень від учасників антитерористичної операції щодо отримання земельних ділянок у власність під житлове будівництво, – зазначив керівник управління. – За результатом розгляду цих звернень надано 836 дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель та споруд орієнтовно площею 83 гектари. У власність передано 241 земельну ділянку (розміром до десяти соток кожна) для вищезазначених потреб у мікрорайонах Арнаутовому, Масляниківці, Лелеківці та Катранівці орієнтовно площею 24 гектари.

Нині 140 звернень від учасників АТО перебувають на стадії розгляду в міському управлінні земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища.

– На зустрічі міського голови з учасниками АТО ті згадували про журнали реєстрації атовців, що приходять до міської ради для отримання земельних ділянок. За словами ветеранів війни на сході країни, нині їх чомусь не записують до цих журналів.

– Усього до журналів реєстрації учасників АТО та їхніх сімей, які звернулися до Кіровоградської міської ради з проханням щодо виділення земельних ділянок, внесено 801 особу – із майже двох тисяч, що звернулися до міської ради. Із них 212 осіб отримали дозволи на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність та 589 осіб ще перебувають на черзі.

Міська рада планує встановити межі Кіровограда, що в перспективі дасть можливість віднайти вільні земельні ділянки для подальшої їх передачі учасникам АТО.

Однак для атовців є можливість уже зараз отримати землю не під забудову, а для інших потреб. За даними управління Держгеокадастру в Кіровоградському районі Кіровоградської області винайдено 295 земельних ділянок для передачі під індивідуальне садівництво учасникам АТО на території садових товариств у Соколівській, Первозванівській та Великосеверинівській сільських радах. На даний час триває робота з інформування учасників АТО про наявність вільних земельних ділянок.

Крім того, підготовлено п’ять проектів рішень про надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок в оренду учасникам АТО для розміщення гаражів…

Варто додати до слів начальника міського управління земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища те, що можна одночасно з пошуками варіантів розширення території обласного центру під житлову забудову вирішувати питання забезпечення житлом захисників України і в інший спосіб. По-перше, у міському бюджеті передбачено кошти на зведення 50-квартирного будинку. Під нього вже залито фундамент, а невдовзі будівельники мають розпочати і зведення першого поверху. По-друге, у селищі Новому є гуртожиток, з якого давно відселено його мешканців, тож цю будівлю можна також використати для потреб військових ветеранів.

– Це нормальне приміщення, збудоване в 70-і роки, – зазначив Андрій Райкович. – Ми проведемо там експертизу. Якщо характеристики фундаменту й стін відповідатимуть будівельним стандартам і нормам – будемо облаштовувати в ньому житло для воїнів. Це наш план на 2016 рік.

Юрій ЛІСНИЧЕНКО

Читайте також