Збувати фальшивки поїхала в Кіровоград

Ділки, які спеціалізуються на виготовленні фальшивої національної валюти, продають свою продукцію, як правило, за курсом 1,45. А от героїня викладеної нижче історії купила фальшивки значно дешевше – по 200 справжніх гривень за одну підроблену 500-гривневу купюру. "Бо по знайомству", – пояснила вона недавно цей факт у Ленінському райсуді Кіровограда, де розглядалася кримінальна справа стосовно неї.

Кілька місяців тому "Вечірка" розповідала про затримання кіровоградськими правоохоронцями цієї жінки, 36-річної Ірини з Миколаєва. Нагадаємо, як це сталося.

... Розрахувавшись в розташованому на центральній вулиці Кіровограда магазині "Візит" за пачку сигарет "Честерфілд", відвідувачка взяла здачу з 500 гривень і швидко вийшла надвір. Оглянувши прийняту у неї купюру, продавщиця запідозрила недобре – дуже вже гладким, майже глянцевим, був папір. Продавець вибігла слідом, але чорна "Мазда", в яку сіла незнайомка, вже поїхала.

Не гаючи часу, продавщиця зателефонувала своєму чоловікові, колишньому працівнику державтоінспекції, і описала йому автомобіль, на якому зникла відвідувачка. Чоловік повідомив про це в міліцію. Через кілька хвилин всі патрулі ДАІ Кіровограда вже отримали від начальства відповідні інструкції. Було встановлено, що машина рухається в напрямку аеропорту. І ось один з патрулів зупиняє ту "Мазду". Підстав для затримання водія та пасажирки було, м’яко кажучи, замало. Щоб дочекатися колег, які мали привезти обмануту продавщицю, даішники вирішили тягнути час – причепилися до наклейки на задньому склі авто, казали, що це – порушення Правил дорожнього руху і т.п. Водій "Мазди" і його супутниця обурювалися, але, здається, не здогадувалися, що потрапили в пастку. І ось міліція підвезла продавщицю з "Візиту". Вона упізнала в пасажирці "Мазди" жінку, яка розрахувалася з нею фальшивкою. Зрозумівши, що діватися їй нікуди, та зізналася в збуті підробки. У її сумочці виявилося ще кілька фальшивих грошових знаків з портретом Григорія Сковороди. Без всякого опору вона віддала їх правоохоронцям.

А далі шахрайка – 36-річна жителька Миколаєва Ірина – розповіла дуже слізну історію. Мовляв, вона – всього лише кур’єр "фальшивомонетного двору", і розповсюдженням підробок зайнялася під загрозою розправи над дорогим їй чоловіком, арештантом слідчого ізолятора. Також Ірина Олександрівна божилася, що водій "Мазди", її 40-річний брат, не мав уявлення про її злочинну діяльність. Той підтримав цю версію, і незабаром його відпустили. Так що, Ірина стала єдиною обвинуваченою у цій кримінальній справі. У ході досудового слідства було встановлено, що вона обманула в Кіровограді, окрім згаданої вище продавщиці з "Візиту", ще кількох трудівниць прилавка.

Так, того ж дня, 18 квітня, Ірина встигла побувати в магазині "Надія" на вулиці Колгоспній та аптеці в провулку Будьонного, де, придбавши деякі дрібниці, розрахувалася фальшивими 500-гривневими купюрами, а отримала здачу, зрозуміло, справжніми грошима.

Опинившись на лаві підсудних, Ірина вже не розказувала про те, що її благовірному загрожувала небезпека. "На початку квітня цього року він зателефонував мені із слідчого ізолятора і поцікавився, як мої справи, – згадувала вона. – Я поскаржилася на відсутність грошей. Він порадив мені звернутися до нашого спільного знайомого, жителя Одеси, який може допомогти мені грошима, правда, фальшивими. Через тиждень я зустрілася з тим одеситом. Він запропонував купити у нього вісім фальшивих 500-гривневих купюр по 200 за кожну. Я погодилася. Розмінювати підробки вирішила в Кіровограді, де мене ніхто не знає ... "

Також Ірина каялася, запевняла, що "більше не буде ".
Їй призначили покарання у вигляді п’яти років ізоляції від суспільства, але, згідно з цим же вироком, в місця позбавлення волі вона потрапить, якщо вчинить новий злочин протягом трирічного випробувального терміну. З-під варти Ірину звільнили в залі суду.

Про долю "фальшивомонетного двору", представник якого продав їй фальшивки, у цьому вироку не згадується.

Читайте також