ЗАСТОРОГА ГРИБНИКАМ-ЛЮБИТЕЛЯМ

– Враховуючи минулорічну статистику, а 2009 рік був найбільш "урожайним" на кількість потерпілих від отруєнь, коли в Кіровограді було зафіксовано 11 нещасних випадків і п’ятеро осіб померло, ми не можемо сидіти склавши руки, – зазначає лікар з гігієни харчування міської санітарно-епідеміологічної станції Оксана Біленко. – Кіровоградці безвідповідально ставляться до свого здоров’я, збирають гриби де заманеться, вживають їх у їжу, і добре, коли все закінчується тільки тривалим лікуванням. Скільки не наголошують фахівці на тому, що, враховуючи складну екологічну ситуацію у нашому регіоні, не варто збирати гриби у лісосмугах, обабіч доріг, а в Кіровограді найбільш небезпечні місця – це Лелеківка, район колишнього радгоспу "Тюльпан", лісопаркова зона, територія поблизу аеропорту тощо, все одно люди їх збирають, більше того, годують грибами дітей і за це розраховуються власним здоров’ям та своїх дітей, а інколи й життям. Звичайно, оприлюднення таких фактів шокує громадськість, але наша свідомість здебільшого не реагує на попередження, поки біда не торкнеться друзів, членів родини, близьких людей. Ми ж закликаємо взагалі утриматись від вживання дикорослих грибів.

Оксана Біленко наголошує на тому, що на смертельний гачок потрапляють й знавці грибів, адже навіть їстівний гриб вбирає в себе і вихлопні гази, і нітрати, й отрутохімікати тощо. До того ж категорично забороняється вживати будь-які гриби дітям до восьми років, оскільки дитячий організм не може перетравлювати їх. Також не можна їсти гриби людям, які мають захворювання шлунково-кишкового тракту, вагітним, матерям, які годують груддю.

Оминайте стихійні ринки, де заповзятливі бабусі торгують начебто їстівними грибами, і лише Богу відомо, де вони їх збирали й що то за гриби. Якщо ж хочете поласувати опеньками чи печерицями, то краще купуйте їх у магазинах. Це гарантія того, що ви купите перевірений товар. Тож ваше здоров’я залежить від вашої ж відповідальності. Не забувайте, що береженого й Бог береже!

Оксана ВЕРСТЮК

Читайте також