– Така робота відбувається відповідно до завдань Президента України, якими окреслені стратегічні напрямки соціальних реформ, – підкреслила заступник начальника управління економіки міської ради Аліна Пузакова. – Одним з них визначено і сприяння ефективній зайнятості та створення нових робочих місць для громадян. Керівники підприємств, які своїм працівникам виплачують гроші в "конвертах", не тільки роблять найманих працівників заручниками ситуації, а, в першу чергу, неопосередковано страждають самі. Адже нелегальна виплата зарплати призводить до несплату податку на доходи з фізичних осіб, а саме цей податок є основним компонентом наповнення міського бюджету. Потім ми нарікаємо на незаасфальтовані дороги, невідремонтовані будинки, відсутність вуличного освітлення тощо. Працівники ж при цьому позбавляються будь-яких соціальних виплат та державного захисту.
Протягом січня – листопада цього року проведено 14 засідань міської робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення, на які було запрошено 540 керівники підприємств – порушників трудового законодавства. Аналогічними робочими групами Ленінського та Кіровського районів у місті Кіровограді заслухано 438 керівників підприємств.
У результаті проведеної роботи, за попередніми підрахунками, кіровоградцям донараховано більш як 576 тисяч гривень зарплати. З них додаткові надходження до міського бюджету склали 123 тисячі гривень та до Пенсійного фонду – 223 тисячі гривень. Також обстежено 823 суб’єктів господарювання та легалізовано 146 робочих місць.