Три доставили (два реанімаційних і терапевтичний) у інфекційне відділення інтенсивної терапії стаціонару № 1 на території Фортечних валів, і два – у стаціонар № 2 в центрі міста, у палату інтенсивної терапії кардіологічного відділення (терапевтичний кисневий концентратор) і палату інтенсивної терапії неврологічного інсультного відділення (реанімаційний кисневий концентратор).
Під час передачі документації на медичну апаратуру в стаціонарі № 1 були присутні медичні працівники й журналісти. Технічні паспорти привезли заступник міського голови Лариса Андреєва та виконувач обов’язків начальника міського управління охорони здоров’я Тамара Беспалова. Вони разом із завідувачем інфекційного відділення інтенсивної терапії стаціонару № 1 Олександром Власенком та головним лікарем комунального закладу "Центральна міська лікарня міста Кіровограда" Валерієм Голіковим розповіли про призначення придбаного устаткування.
– Під час епідемії грипу 2009 – 2010 років, – зазначила Лариса Андреєва, – медичні працівники збивалися з ніг, аби забезпечити хворих киснем з балонів. Однак тих було недостатньо, до того ж вони дуже важкі й небезпечні при експлуатації. Кисню в одному балоні вистачає лише на кілька годин для одного пацієнта. Тож постала необхідність замінити їх сучаснішим обладнанням. У своїй передвиборчій програмі міський голова Олександр Саінсус зобов’язався забезпечити міські стаціонари кисневими концентраторами. Про це ж записано і в програмі "Центральний регіон – 2015". Тому нещодавно за сто тисяч гривень з міського бюджету й було придбано п’ять цих апаратів. Сьогодні за дорученням міського голови я передаю медичному персоналові центральної міської лікарні документацію на них…
Олександр Власенко увімкнув спочатку реанімаційний, а потім і терапевтичний кисневі концентратори й продемонстрував присутнім їх роботу.
– Усе це обладнання можна переносити услід за хворим, що дуже допомагає якнайшвидше його вилікувати, – повідомив він. – До того ж, одним реанімаційним апаратом одночасно можуть користуватися двоє пацієнтів. Це обладнання призначене для лікування як дорослих, так і дітей. Воно значно полегшує роботу лікарям.
– Раніше за добу хворі використовували кисень з тридцяти кисневих балонів, – зазначив Валерій Голіков. – А кисневі концентратори здатні працювати від електромережі протягом тижнів без перерви.
Юрій ЛІСНИЧЕНКО
Фото Олега ШРАМКА