Щоб «Політ» не залишився у прольоті

Про те, яким чином можна відновити роботи на об’єкті незавершеного будівництва ЖБК «Політ» по вулиці Маршала Конєва, 29, корпус 2, йшлося днями на нараді у міській раді, яку провів провів перший заступник кіровоградського міського голови Василь Дзядух.

У нараді взяли участь начальники управлінь містобудування та архітектури й капітального будівництва міської ради Вадим Мездрін та Віктор Ксеніч, начальник головного управління промисловості та розвитку інфраструктури ОДА Олександр Чернявський, голова ревізійної комісії ЖБК «Політ» Віктор Бабич та інші.

Будівництво вищезгаданої багатоповерхівки, ступінь готовності якої становить майже 70 відсотків, розпочалось ще у 1989 році, але останній добрий десяток літ цей будівельний майданчик стоїть пусткою, що створює не тільки незручності для мешканців прилеглого житлового масиву, а й становить небезпеку (тут вже мав місце трагічний випадок – на недобудові загинув підліток).

Василь Дзядух акцентував увагу на тому, що через тривалу бездіяльність керівництва кооперативу будівництво не «законсервоване» за всіма правилами, об’єкт відкритий для доступу сторонніх осіб, поволі руйнується.

Міська влада не може втручатися в діяльність житлово-будівельного кооперативу, але уже неодноразово пропонувала його членам свою допомогу в розв’язанні проблеми. Кооператив орієнтують на те, аби ввійти до державної програми «Доступне житло». Це дійсно міг би бути реальний вихід із ситуації –кіровоградці отримали б таке довгоочікуване житло, а місто позбулося б довгобуду. Однак для цього членам кооперативу треба зібрати необхідний пакет документів – зокрема, подати на затвердження міської ради проект землеустрою, замовити технічну експертизу недобудови, кошторис будівництва. За словами Василя Дзядуха, влада готова надати допомогу забудовникам, аби вся документація була оформлена швидко й з мінімальними фінансовими затратами. Однак, з’ясувалося, підтримка потрібна не тільки в цьому – за словами Віктора Бабіча, члени кооперативу не можуть знайти спільної мови з керівництвом ЖБК, як наслідок, не спроможні навіть провести збори, які потрібні для прийняття рішень щодо подальшої долі будівництва. Міська влада, зазначив Василь Дзядух, готова допомогти і в цьому – зокрема, надати дозвіл на проведення таких зборів у приміщенні міської ради, на яке за бажанням членів кооперативу можуть бути запрошені представники міського юридичного відділу, що проконсультують учасників зборів стосовно вирішення усіх юридичних та організаційних питань.

Читайте також