Готовність шкіл, дитячих садків та інших об’єктів соціальної сфери Кропивницького до нового навчального року й опалювального сезону перевірила заступник міського голови Наталія Дзюба. Разом із нею заклади бюджетної сфери відвідали й начальники профільних управлінь міськради Лариса Костенко (управління освіти), Оксана Макарук (управління охорони здоров’я), Людмила Дорохіна (відділ сім’ї та молоді) та Анна Назарець (відділ культури та туризму). До перевірки долучились і депутати міської ради, на округах яких розташовані ці заклади.
Першим пунктом стала ЗОШ №15. Тут гостей вже чекала директор школи Лариса Левченко і відразу окреслила найболючішу проблему навчального закладу – необхідний повноцінний ремонт їдальні, яка розташована у старому корпусі школи. У харчоблоці вже був зроблений деякий ремонт – стіни обшили вагонкою, замінили освітлення, а от на новий лінолеум коштів не вистачило. Та і сам корпус, облицьований плиткою не витримує жодної критики. Плитка у багатьох місцях відвалилась, приміщення кардинально різниться із новим корпусом, який був зданий в експлуатацію у січні 2012 року. Зараз в ньому розташовані не лише навчальні класи, а й дитячий садок. Опалюється школа автономною котельнею, яка працює на пілетах. Працівники ЗОШ №15 говорять, що у новому корпусі тепло і комфортно, а от старий потребує теплосанації: необхідно терміново замінювати старі вікна на сучасні пластикові, а стіни – утеплити.
Депутат від 21-го округу Дмитро Терзов добре ознайомлений із проблемами навчального закладу, він тут частий гість, тому дуже зацікавлений у тому, щоб школа мала сучасний вигляд, нові меблі, комп’ютерну техніку.
Поряд зі школою розташована й бібліотека-філія №9. У невеличкому приміщенні господарює директор закладу Тетяна Прісакар. Просить зробити водопровід та внутрішній туалет. Депутат обіцяє допомогу.
Так само очікує на підтримку та ремонтні роботи (потрібно облаштувати вхідний тамбур для збереження тепла) колектив амбулаторії загальної практики – сімейної медицини №8. Оксана Макарук стверджує, що це один із найкращих закладів медицини. Тут працюють досвідчені лікарі, є все необхідне для надання медичної допомоги. На наступний рік заплановано провести утеплення фасаду амбулаторії. Головний лікар «Центру первинної медико-санітарної допомоги №2» Сергій Златопольський та завідуюча амбулаторією Тетяна Балугланова наголосили на необхідності придбання комп’ютерів.
А от ЗОШ № 21 в цьому році відсвяткує своє століття. Зрозуміло, що у такому строму приміщенні роботи – непочатий край, щоб вивести її на сучасні стандарти навчання. Педагогічний колектив на чолі з директором Людмилою Засінець, батьківським активом роблять все для того, щоб дітям було комфортно здобувати знання. Але школа знаходиться поблизу річки, тому потрібно встановити огорожу.
– А то нам вже набридло граблями діставати з річки м’ячі, бо на спортивному майданчику постійно граються діти, – розповідає Людмила В’ячеславівна. – А ще потрібно замінити вікна, постелити новий лінолеум у класах. Також слід відремонтувати їдальню, замінити в ній вентиляцію, яка була встановлена ще у 1965 році, коли її вмикають, то «реве» на всю школу.
У бібліотеці-філії №14 на час перевірки було багато відвідувачів. Це, в основному, діти, які прийшли пограти у комп’ютерні ігри, “посидіти” в Інтернеті. Ремонт тут недавно зробили – будиночок охайненький, на території висаджено багато квітів, поряд розташований дитячий майданчик. Відразу видно, що бібліотека – центр дозвілля балашівських дітей.
Завідуюча бібліотекою Олеся Тесцова нарікає на одне – мало комп’ютерів. Діти приходять у заклад вже о восьмій ранку, щоб зайняти чергу. Навіть їй самій не вистачає комп’ютера для роботи. Тому часто доводиться затримуватись у неробочий час або працювати вдома.
Наталія Дзюба пересвідчилась у тому, що всі заклади гуманітарної сфери на Балашівці всіляко підтримуються персоналом у належному стані, але ще потрібно чимало коштів, щоб вивести їх роботу на сучасний рівень. Влада обіцяє всіляку підтримку. І в цьому має не останнє місце займати активна робота депутата. І справа тут не лише у відповідальній позиції Дмитра Терзова, а й усього депутатського корпусу. Адже саме від його конструктивної роботи в міській раді залежить належне фінансування закладів бюджетної сфери.
Далі маршрут міських управлінців проліг до ще одного медичного закладу, який обслуговує доросле та дитяче населення Балашівського мікрорайону. В старенькій будівлі на вулиці Руслана Слободянюка (колишня Валентини Терешкової) зараз розміщується центр первинної медико-санітарної допомоги №2, підрозділи «Поліклінічного об’єднання міста Кіровограда» та амбулаторія загальної практики – сімейної медицини №5.
Разом із депутатом Олегом Мельниченком обговорили першочергові проблеми, майбутній ремонт приміщення. Він налаштований на те, щоб зробити з нього зразковий медичний заклад. Тут же запропонував власну допомогу у вирішенні деяких господарських питань.
– Мені імпонує така позиція депутата, – каже Наталія Дзюба. – Я бачу, як медики намагаються утримувати в належному стані приміщення, як дбають про нього. Але потрібні значні кошти, щоб все відремонтувати, забезпечити заклад необхідним медобладнанням. Лише співпраця виконавчих органів міської ради з депутатським корпусом, націленість на досягнення результату, дасть позитивні результати. Ось, як, наприклад, рішення міської ради виділяти на кожного учня кропивницьких шкіл з міського бюджету по 300 гривень. Це дає можливість припинити побори з батьків на вирішення у навчальних закладах господарських питань. Як це працює на ділі, ми мали можливість побачити у ЗОШ № 23. Там саме за ці кошти встановили великі металопластикові двері у шкільному вестибюлі. Директор цієї школи Марія Михайлова так і сказала: батьки мають бачити результат такого фінансування, бо коли гроші витрачаються на дрібні проблеми, наприклад, на закупілю господарських матеріалів, то таких придбань не видно. Тоді й виникають різні чутки. У відвіданому нами дошкільному навчальному закладі № 14 «Калинка» за ці кошти було встановлено велике металопластикове вікно, придбали “вагонку” для оздоблення та зробили натяжну стелю в актовій залі.
У «Калинці» разом із депутатом Олександром Рокожицею, завідуючою цим закладом Інною Богдановою Наталія Дзюба та Лариса Костенко оглянули овочесховище, яке також потребує ремонту, та визначили майбутні обсяги робіт. Подвилися і харчоблок, де рік тому було виконано капітальний ремонт, закуплено кухонне обладнання та інвентар. Залишились задоволеними побаченим.
Побували посадовці і в дитячо-юнацькому клубі «Скіф» на окрузі Олександра Рокожиці.
– Тут займається чимало дітей з вулиць Космонавта Попова, Генерала Жадова, – говорить начальник відділу сім’ї та молоді Людмила Дорохіна. – Добре, що депутат працює активно, але і ми повинні докласти зусиль, щоб приміщення для дозвілля дітей було у належному стані.
За результатами інспекції було визначено пріоритети в підготовці бюджетних закладів до зими. Тепер начальники управлінь будуть складати плани та кошториси робіт, до яких долучаться і депутати міської ради, які на власні очі побачили, як використовуються кошти міського бюджету.
Оксана ВЕРСТЮК