Закордон нам допоможе

Протягом грудня 2007-го – червня 2011-го років на Кіровоградщині, як і в усій Україні, тривала реалізація першого етапу проекту "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду", який фінансує Європейський союз за співфінансування Програми розвитку ООН.

Про його результати та початок реалізації у краї його другого етапу розповіли на прес-конференції перший заступник голови ОДА Андрій Ніколаєнко та координатори проекту в області.

– Успішна реалізація у восьми районах Кіровоградщини першої фази проекту "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" переконала його донорів у серйозності намірів місцевих громад, влади і приватного капіталу працювати на благо мешканців області, – зазначив Андрій Ніколаєнко. – У межах програми було профінансовано 53 мікропроекти на суму 7,2 мільйона гривень, з яких 3,5 мільйона надали ЄС і ПРООН, а решта надійшла від місцевих громад та з місцевих бюджетів, а також від благодійників. За ці кошти відремонтовано та оснащено необхідним медобладнанням приміщення чотирьох фельдшерсько-акушерських пунктів, відновлено сім водогонів, встановлено металопластикові вікна і двері, відремонтовано дахи та системи опалення у 21 школі, семи дитсадках та одному Будинку культури. У трьох населених пунктах модернізовано системи вуличного освітлення, а також удосконалено систему збирання твердих побутових відпадків у селищі міського типу Смоліному. До того ж створено 45 активних громадських організацій, членів яких експерти Проекту на семінарах і тренінгах навчали тому, як створити й керувати організаціями, планувати й виконувати плани розвитку рідного села, селища чи невеликого містечка спільно з місцевими органами влади, як підготувати та реалізувати свій мікропроект...

Усі райони області надіслали свої заявки на участь у реалізації другого етапу проекту "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" до центрального офісу проекту в Київ, де було визначено їх рейтинг за двома основними групами критеріїв: соціально-економічні показники та мотивація до використання методології розвитку із залученням громад. Райони-обранці протягом наступних чотирьох років співпрацюватимуть із проектом ЄС і ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду". До їх когорти увійшли чотири, які брали участь у попередній фазі Проекту й за високі результати співпраці відібрані до другої фази. Це – Гайворонський, Маловисківський, Новомиргородський та Олександрівський райони. Інші чотири – Долинський, Кіровоградський, Онуфріївський та Устинівський – новачки. Також затверджено список із п’яти резервних районів – Добровеличківського, Новгородківського, Новоархангельського, Новоукраїнського та Ульяновського районів, які у випадку форс-мажорних обставин мають замінити основних учасників.

У кожному з відібраних районів на конкурсній основі представники проекту відберуть не менше чотирьох мікропроектів для фінансування. Стартова сума грантової підтримки 32 мікропроектів громад області становитиме 320 тисяч американських доларів. Максимальна сума гранту на мікропроекти з відновлення комунальної інфраструктури становитиме десять тисяч доларів. Їх реалізація здійснюватиметься на умовах співфінансування: Проект надаватиме половину необхідних коштів, місцеві бюджети – 45 відсотків, решта суми – це внесок громади. Наступного року проект фінансуватиме інноваційні мікропроекти. Максимальна сума гранту на енергоощадні мікропроекти зросте до двадцяти тисяч доларів і може скласти до 65 відсотків його вартості, 30 відсотків видатків припадатиме на внесок місцевого бюджету, п’ять – громади…

Читайте також