Загинула риба. Чому?

Нещодавно до редакції зателефонували жителі Кіровограда, які розповіли, що на водосховищі річки Сугоклеї, в районі парку Перемоги, бачили чимало дохлих карасів. Й попросили з’ясувати, чим викликана масова загибель риби.

У головному державному управлінні охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Кіровоградській області повідомили, що така інформація надходила й до них, її відразу ж перевірили спеціалісти-іхтіологи спільно з працівниками екологічної інспекції у Кіровоградській області. Вони виявили загиблу рибу, яку течією прибило до берегів. Було встановлено, що вся ця риба знаходилась у верхній частині водосховища, найбільше зарослому водною рослинністю.

При проведенні розширеного аналізу відібраних проб води лабораторіями обласної санепідстанції та аналітичної лабораторії екологічної інспекції встановлено, що вміст розчиненого кисню у воді – в межах норми. Тож можна зробити висновок, що загибель риби одного виду (карась) була спричинена не задухою, а потраплянням у воду токсичних хімічних речовин. Хоча відповідних фактів не встановлено. Нині ситуація нормалізувалась. Нових випадків загибелі риби не фіксується.

– Загибель риби – то випадок неоднозначний і потребує більш ретельного дослідження, – зазначив заступник начальника міського управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Олексій Гненний. – Виникла гіпотеза, що риба загинула через несприятливі для неї погодні умови. Мовляв, стрімке весняне потепління викликало активний біологічний розпад у воді. Це збіглося з нерестом риби, який відбувається на мілководді. От і загинув карась. Але таке припущення спростували лабораторні дослідження. Можливо, був чималий викид якихось отрутохімікатів чи токсичних речових. Аналізи б це обов’язково показали, якби воду чи рибу взяли на дослідження відразу після викиду. А так минуло кілька днів, поки рибу течією не прибило до берега. Тож об’єктивну причину її загибелі встановити досить важко. Жодних промислових об’єктів на зазначеній території немає. Хіба що скотобійні чи якісь підпільні цехи з виготовлення фарби на території села Соколівського, яке розташоване на берегах Сугоклеї. Але це всього лиш припущення.

Олексій Гненний звернув також увагу на те, що річки, які проходять через Кіровоград, – в занедбаному стані. Населення викидає в них різноманітний мотлох, перетворило береги на смітники, а там, де більш-менш чисто, засаджено городи. З першого червня розпочинаються гідрологічні роботи з приведення русла Інгулу в належний стан. Планується освоїти приблизно 500 тисяч гривень. Також тривають роботи на ділянці протяжністю майже два кілометри – від вулиці Кірова (мостового переходу), вздовж вулиці Фісановича до Кропивницького. А ще розпочато оздоровлення річки Біанки – від вулиці Колодязної до Криничуватої. Власну частину фінансових зобов’язань на виконання зазначених робіт міська влада виконала, тепер черга за коштами з державного бюджету. Як тільки вони надійдуть, гідрологічні роботи прискоряться.

Читайте також