Забезпечення вакцинами – проблема державного масштабу

З початку року Кіровоград отримав лише 21 відсоток від потреби вакцин проти паротиту та краснухи, 34 відсотки – проти вірусного гепатиту В та 12 відсотків вакцини БЦЖ – проти туберкульозу. Ці дані озвучила на нараді міського голови Андрія Райковича з керівниками підрозділів виконавчих органів міської ради начальник міського управління охорони здоров’я Оксана Макарук.

Як відомо, кошти на профілактичні планові щеплення проти дифтерії, кашлюку, кору, поліомієліту, правця, туберкульозу виділяються з державного бюджету. У міському бюджеті передбачаються кошти тільки на вакцини для профілактики грипу та гепатиту В у медичних працівників групи ризику. Міська влада свої зобов’язання виконує, а ось держава – ні. Єдине – як гуманітарна допомога надійшли наприкінці року вакцини для профілактичних щеплень проти поліомієліту, план імунізації було завдяки цьому майже виконано.

Як зазначила Оксана Макарук, на наступний рік на імунобіологічні препарати для щеплення дітей потрібно понад 13 мільйонів гривень (у тому числі близько півмільйона гривень коштують вакцини для дітей пільгових категорій – сиріт, інвалідів та дітей учасників АТО). На разі є запевнення від Міністерства охорони здоров’я, що потрібний обсяг вакцин для регіонів буде закуплено, вже підписано й договір про проведення міжнародних закупівель. Міська ж влада ставить перед собою завдання – передбачити в міському бюджеті кошти на придбання вакцин для профілактики туберкульозу (БЦЖ та туберкулін). Андрій Райкович дав доручення управлінням охорони здоров’я та фінансів обов’язково закласти ці кошти в програму розвитку медичної галузі.

Читайте також