Щаслива дитина – квітуча Україна

До кіровоградської галереї “Єлисаветград” я завітала напередодні відкриття підсумкової виставки учасників всеукраїнського конкурсу дитячих малюнків з багатообіцяючою назвою "Щаслива дитина – квітуча Україна", придуманої власником галереї Миколою Цукановим. Розпочався цей конкурс у вересні, а на 25 грудня у галереї готувалися до масштабної виставки з віншуванням її учасників.

Робота наближалася до завершення. Сергій Каракулін, працівник галереї, чаклував над своєрідним гобеленом з дитячих малюнків, що мали прикрасити ще порожню частину стіни у головному виставковому залі. Ви думаєте це так просто – розмістити понад сім сотень дитячих малюнків? Здається, ні пан Цуканов, ні його помічники не чекали, що діти з усієї України так охоче відгукнуться на ідею конкурсу. Результат перевершив усі сподівання. В очах рябіло і в голові паморочилося від яскравості кольорів і буйства дитячої фантазії.

– А знаєш, – сказала я Миколі Миколайовичу, – це не зовсім правильна назва…

– Що ти маєш на увазі? – здивувався він.

– "Квітуча Україна – щаслива дитина" – по-моєму, так було б вірніше.

– Вважай, це на майбутнє! – вигукнув співрозмовник – Ми – оптимісти і хочемо вірити, що так буде! А конкурс наш, між іншим, не разовий, а проводитиметься щорічно. (Після успішного вернісажу таке рішення було прийнято остаточно з надією, що ідею підтримають усі небайдужі). Мені радісно і приємно, що до нашої ідеї долучилися 17 областей України, 53 населених пункти, – продовжував Цуканов. – Ось завтра відкриється виставка, гадаєш, післязавтра ми вже зможемо полегшено зітхнути? Еге ж! Відзнаки і нагороди отримали лише наші кіровоградські діти, решті будемо розсилати. Кожен учасник конкурсу має отримати диплом і календар із зображенням своєї роботи.

Микола Миколайович подякував, насамперед, рекламному агентству "Графіка", що взяло на себе виготовлення 762 календарів та іншої рекламної продукції. Вдячний ініціатор важливого виховного заходу і художникам, колекціонерам, меценатам, котрі предметно оцінили роботи дітей, нагородивши переможців конкурсу власними подарунками. Зокрема, професійні художники Кіровограда, Ізмаїла, Одеси, Дніпропетровська, Харкова не пошкодували своїх живописних робіт, щоб нагородити авторів малюнків, які їм сподобалися. Та й не тільки професіонали нагороджували. І не тільки художники. Наприклад, майстриня Вікторія Шкабой дарує дітям із різних областей 40(!) сувенірів. Комусь пощастить отримати живописне полотно від відомого художника та не менше радітимуть діти подарункам від майстрині Людмили Кривенко, виготовлених власноруч. "На превеликий жаль, далеко не всі кіровоградські художники, – поділився розчаруванням Микола Миколайович, – відгукнулися на мій заклик". Прізвища тих, хто відмовив, називати не захотів, та й сама я, побачивши список нагороджень, змогла оцінити щедрих художників. Їх небагато. До речі, ні імена учасників, ні громадське журі називати не буду, оскільки організатори діяли за принципом: "Важлива не перемога, а участь", і все ж переможців виявилося досить багато. Зрозуміло, кожен хотів би побачити своє прізвище в газет. Газета ж наша, як і трамвай, не гумова. Тож ми просто привітаємо всіх переможців і всіх нагороджених заохочувальними призами. Призи були ще й солодкими – від магазину "Карамелька" і смачні – від піцерії "Челентано" і "Картопляної хати". На відправку посилок кошти виділила родина Ісаченків.

Насамкінець я не могла не поцікавитися у Миколи Цуканова, а що ж буде з унікальною колекцією конкурсних малюнків після того, як виставка закриється. О! В планах організатора – влаштувати цю виставку… в Канаді. Знай наших! І, до речі, вже сьогодні частина дитячих робіт експонується в Одесі.

Валентина ЛЕВОЧКО

Читайте також