Хоча міська влада і заборонила, однак у деяких магазинах Кіровограда продовжують торгувати алкогольними напоями після 22.00 та відпускати їх неповнолітнім. Досі в місті є торговельні точки, в яких можна купити «слабоалкоголку» чи пиво, як то кажуть, не відходячи від школи.
Для того, щоб добитися таки від торговельників дотримання рішень міської ради стосовно заборони продажу алкоголю у вечірній та нічний час, неповнолітнім, біля навчальних закладів, фахівці управління зі сприяння розвитку торгівлі та побутового обслуговування спільно з санепідстанцією, міліцією, спецінспекцією регулярно проводять рейдові перевірки. Усього з початку року в ході таких рейдів виявлено 34 порушення, складено 23 протоколи, за якими до порушників застосовані штрафні санкції, а керівництво магазину «Копілка» по вул. 50 років Жовтня, 1-а попереджено, що у разі невиконання рішення міської ради буде розпочата процедура щодо скасування дозволу на його розміщення та ліцензії на торгівлю алкогольними напоями. До слова, деякі власники магазинів знайшли лазівку в законодавстві і вирішили продовжувати продавати алкогольні напої у вечірній та нічний час, та ще й на розлив, під прикриттям вивіски "кафетерій". Олександр Саінсус навів приклад такого "кафетерію" на вулиці Московській у магазині "Лісний".
- Про який "кафетерій" може йтися, якщо людям просто з прилавка на розлив продають спиртні напої, - обурився міський голова. - Власник магазину просто вирішив обійти закон, але це - неприпустимо!
Зате вдалося домогтися, аби зникли нарешті з наших вулиць пивні намети. Заборонивши їх розміщувати нинішнього року, міська влада жорстко контролювала ситуацію, щоб її рішення дотримувалися. Зокрема, у ході рейдових перевірок було ліквідовано палатки на АС№1 та АС№2 та пивний намет по вул. Космонавта Попова.
Ці дані були оприлюднені на апаратній нараді міського голови Олександра Саінсуса, на якій розглядався стан діяльності торговельних закладів Кіровограда, міських ринків та об’єктів побутового обслуговування.
Йшлося на нараді і про хід реалізації в рамках програми «Центральний регіон-2015» акції «Купуй кіровоградське». За словами начальника управління зі сприяння розвитку торгівлі та побутового обслуговування Тетяни Бєлової, учасниками акції стали 30 суб’єктів господарювання, які мають 119 об’єктів торгівлі, у тому числі два ринки – Центральний та Колгоспний. Серед них – магазини торговельної мережі «Візит», ТДВ «МК «Ятрань», ТОВ «Формула трейд», ТМ «Черняхвські ковбаси» та «Соколівські ковбаси», «Ласкин дом», «Мініма», супермаркети «Фуршет», «Велика кишеня» та інші. У торговельній мережі міста Кіровограда представлена продукція 35 місцевих підприємств-товаровиробників харчової та переробної промисловості області. Проблемними питаннями в реалізації програми «Купуй Кіровоградське» на сьогоднішній день, зауважила Тетяна Бєлова, залишаються питання щодо реалізації плодоовочевої продукції місцевих агроформувань, що пов’язано з відсутністю на території міста сучасних овочесховищ та підприємств з переробки овочевої продукції, відсутності налагодженої системи маркетингу, логістики та реклами, неврегульованістю форм розрахунків та доставки продукції товарів місцевих товаровиробників.
Для того, щоб навести лад на ринках міста, у січні 2011 року були створені дві галузеві ради підприємців ринків Кіровограда, а також координаційну раду з питань діяльності ринків. На їх засіданнях вирішено ряд проблемних питань – зокрема, щодо зменшення плати за додаткові торгові місця на Колгоспному ринку з 3,50 грн. до 2 грн. за день, безкоштовного в’їзду на територію цього ринку автотранспорту торговельників, які мають договірні відносини з підприємством, виділення приміщень під медичні пункти на Центральному та Колгоспному ринків й таке інше.
Гострим, за словами Тетяни Бєлової, залишається питання щодо упорядкування незаконної торгівлі біля ринків. Для його вирішення відпрацьовано графік регулярних чергувань та рейдових перевірок з залученням працівників міської СЕС, спецінспекції, міської дружини та органів міліції. На сьогоднішній день проведено 45 рейдових чергувань. Вжито заходів по упорядкуванню позамагазинної торгівлі на вулиці Карла Маркса (біля готелю «Київ»), біля входу в Центральний ринок та на вулиці Преображенській (біля будівлі федерації профспілок) – об’єкти торгівлі перенесли на торговельні майданчики біля будинку побуту «Інгул» та магазину «АТБ».
Міський голова Олександр Саінсус звернув увагу начальника управління, що 45 перевірок місць стихійної торгівлі для Кіровограда – це надзвичайно мало. Необхідно ширше залучати до рейдів санітарно – епідеміологічну службу, міліцію міста. Одночасно, наголосив міський голова, необхідно створювати цивілізовані умови торгівлі для тих підприємців, чиї торгівельні точки прибирають з тротуарів у центральній частині Кіровограда. Олександр Саінсус доручив управлінню містобудування та архітектури долучитись до облаштування місць торгівлі біля Будинку побуту, на площі Богдана Хмельницького. Крім того міський голова дав доручення управлінню сприяння розвитку торгівлі та побутового обслуговування населення посилити контроль за дотриманням в кіровоградських закладах харчування умов діяльності в нічний час та не допущення продажу алкогольних напоїв після 22 години.