Із ювілеєм!

Почалося все першого вересня 1992 року, коли до новоствореного закладу поступило тридцять учнів шостого класу та шістдесят – п’ятого. 17 листопада 1992 року при Кіровоградському кібернетико-технічному коледжі офіційно було створено науково-дослідну лабораторію нових змістів і підходів до навчання. У 1993 році лабораторію перейменовано у відділення нових технологій навчання (ВНТН), що входило до складу Кіровоградського навчально-наукового педагогічного комплексу, а у 2004 році на базі ВНТН засновано гімназію нових технологій навчання (ГНТН).

За роки існування навчального закладу на його базі було проведено понад триста міських, обласних, республіканських та міжнародних семінарів, науково-практичних конференцій, круглих столів, майстер-класів для молодих спеціалістів, студентів Кіровоградського педагогічного університету ім. В.Винниченка. Триває обмін досвідом із вчителями міста, області та всієї країни, відбулося чимало зустрічей з педагогічними делегаціями – із Великобританії, Німеччини, США, Канади та Китаю.

Прикладом для педагогів та учнів є директор закладу заслужений вчитель України Любов Краснова, яка в 1997 році стала переможцем конкурсу шкільних вчителів, що проходив у Міжнародному дитячому центрі "Артек". Конкурс проводився під егідою Міжнародної асоціації педагогів світу "Освіта без кордонів". Результати плідної творчої праці Любові Степанівни широко висвітлюються у засобах масової інформації: виступи на телебаченні, на радіо, статті у всеукраїнських фахових журналах не залишають байдужими нікого, надихають на творчі пошуки і колектив гімназії. Свої педагогічні розробки опублікували й такі вчителі, як О.Буров, О. Ліфер, В.Висоцька. В.Соломка, А.Сімейко, В.Діденко, Т.Туз.

Напрацювання педагогів отримали визнання влади різних рівнів. Так, у 1999 році саме педагогам ВНТН було доручено представляти систему роботи шкіл області на виставці "Україна – крок у нове тисячоліття", що проходила на Виставці досягнень народного господарства у Києві. З 2008 року проводиться дослідно-експериментальна робота всеукраїнського рівня на виконання державної цільової соціальної програми "Школа майбутнього".

У діяльності закладу багато напрямків, які починаються зі слова "перший", принаймні у нашій області – перший шкільний телецентр, перша система комп’ютерних тестів зі шкільних дисциплін на українській мові, перший інтегрований урок, перша скоригована оцінка, перший фітобар, перша інтернет-конференція з головою ОДА, з навчальними закладами України, однолітками з США, Великобританії, Польщі.

Багато років колектив гімназії тісно співпрацює з педагогічним колективом Міжнародного дитячого центру "Артек". З 1999 по 2003 рік педагоги брали участь у виставках інноваційних педагогічних технологій у рамках проекту Міжнародного конкурсу вчителів, з 2005 по 2008 роки були учасниками проекту "Артеківські діалоги". Кожного року учні гімназії беруть участь у роботі Міжнародної дитячої ліги націй у рамках фестивалю "Змінимо світ на краще!".

Та найбільше гімназія пишається не нагородами та відзнаками, а своїми учнями. За 20 років гімназія мала 13 випусків, 323 випускників одинадцятих класів, з яких 111 отримали медалі (61 золоту та 50 срібних). Для гімназистів стало традицією отримувати подальшу освіту в найпрестижніших вишах країни та за її межами. Не став винятком і випуск 2011-2012 навчального року. Всі 43 випускники гімназії (з них 14 медалістів) вступили до вищих навальних закладів третього-четвертого рівнів акредитації Києва, Одеси, Харкова, Запоріжжя, Львова, Кіровограда на державних засадах. Так продовжується вже двадцять років. Не відстає від випускників і молода генерація гімназистів. У минулому навчальному році 19 учнів стали переможцями та призерами другого етапу всеукраїнських предметних олімпіад. А всеукраїнська гра з англійської мови "PUZZLE", всеукраїнські учнівський фізичний конкурс "Левеня", конкурс з англійської мови "Грінвіч", міжнародна гра-конкурс "Русский медвежонок – языкознание для всех", міжнародний інтерактивний учнівський природничий конкурс "Колосок", міжнародний математичний конкурс "Кенгуру", міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика – улюблені конкурси наших учнів.

Талановиті діти у навчанні – талановиті у всьому. Кожного року гімназисти стають учасниками та переможцями на обласних конкурсах з комп’ютерної графіки, обласних чемпіонатах "Що? Де? Коли?", "Своя гра", беруть участь у міжнародних дитячих фестивалях "Змінимо світ на краще!", "Артек+", "Прес-весна на Дніпрових схилах", "Золота осінь Славутича".

Минулого навчального року учні гімназії брали участь та стали переможцями у міжнародному чемпіонаті на Кубок світу зі спортивних танців, чемпіонаті України з бейсболу, на відкритих всеукраїнських змаганнях зі спортивних танців, на відкритому чемпіонаті України серед вихованців ДЮСШ з кульової стрільби та десятому чемпіонаті світу зі спортивних танців у Істборні (Великобританія).

Та, мабуть, найголовніше у нашій гімназії – це сформований за двадцять років колективом вчителів, учнів та їхніх батьків дух співробітництва, взаєморозуміння та поваги, який дає змогу долати усі перешкоди та впевнено йти до мети. Тож, нашій гімназії вже 20 років! Нашій гімназії – ще тільки 20 років!

Т.ТУЗ

Читайте також