Як знайти перше робоче місце

Про проблеми працевлаштування кіровоградської молоді та створення першого робочого місця для випускників місцевих вишів різних рівнів акредитації йшлося на прес-конференції заступника міського голови Вадима Дриги, начальника відділу сім’ї та молоді міської ради Людмили Дорохіної і директора міськрайонного центру зайнятості Алли Поліщук.

Так, Вадим Дрига наголосив, що вирішення зазначеної проблеми є одним з пріоритетних для міської влади завдань і те, що зараз учнівська молодь активно залучається до участі в оплачуваних громадських роботах, – тому підтвердження.

– Лише у червні у громадських роботах взяли участь 75 школярів віком від 14 до 16 років, – уточнила Людмила Дорохіна. – Подібне залучення молоді можна також вважати створенням робочих місць, адже старшим учням та студентам виписується трудова книжка, вони оформлюються на роботу із дотриманням всіх норм, передбачених чинним законодавством. У липні передбачається організувати дві групи школярів по 30 чоловік кожна, щоб діти, моли змогу заробити гроші.

Усього ж у нинішньому році випускників кіровоградських шкіл – 1644. Більшість із них стануть студентами вищих навчальних закладів. Але дехто шукатиме роботу. Тут для молоді є два шляхи: роботу їм допоможуть знайти батьки, а дехто буде самотужки шукати перше місце своєї трудової діяльності. При цьому ринок праці в обласному центрі досить обмежений. 17 вишів, де навчається 23 тисячі студентів, не здатні забезпечити працевлаштування молодих спеціалістів. Більше того, він «переобтяжений» юристами, економістами, навіть вакансію вчителя досить важко знайти. Тож без центру зайнятості тут не обійтись.

Приємно відзначити, що частина молодих спеціалістів із самого початку орієнтована на створення власного малого бізнесу. А тим, кому за сорок, пропонуються ваучери для здобуття другої вищої освіти на суму понад 11 тисяч гривень. Зараз на ринку праці користуються попитом спеціалісти з ІТ-технологій, цивільного будівництва, інженерного фаху. На ці спеціальності навчають кіровоградські виші, і зазначеної вище суми достатньо для того, щоб здобути їх.

Активно центр зайнятості працює і над створенням дотаційних робочих місць. Третина їх «резервується» для молоді. Алла Іванівна зазначила, що Законом України «Про зайнятість населення», який набрав чинності з першого січня 2013 року, передбачено стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць та працевлаштування на них громадян, які не можуть на рівних конкурувати в умовах сучасного ринку праці, зокрема молоді, жінок, осіб віком понад 50 років та інших вразливих категорій громадян, шляхом виплати роботодавцю компенсації в розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за відповідну особу.

Як повідомила Алла Поліщук, лише протягом цього року послугами центру скористалось понад шість тисяч осіб. З них 53 відсотки – це молодь. Вдалось працевлаштувати 1375 чоловік. І знову ж таки половина з них – молодь.

Читайте також