На зустрічі з керівниками правоохоронних органів Кіровограда, що відбулася в міській раді 30 березня, міський голова Андрій Райкович розповів про негаразди, які існують у місті, а також закликав силовиків до тісної співпраці з міською владою задля створення кіровоградцям безпечних умов життя.
Очільник міста зазначив, що ініціював проведення зустрічі, аби узгодити з поліцією, прокуратурою, податківцями тощо спільні кроки для подолання тих негативних явищ, які є в обласному центрі. А це – стихійна несанкціонована торгівля, самовільне встановлення малих архітектурних споруд, паркування автомобілів у місцях, де цього робити не можна, викрадення металевих виробів, зокрема із цвинтарів, незаконне вирубування дерев, викрадення комунального і приватного майна.
– Ми отримуємо чимало повідомлень про ганебні крадіжки на цвинтарях – і огорож, і зелених насаджень, є факти вандалізму і на могилах, – зазначив міський голова. – На які пункти прийому брухту потрапляють ці речі? Чи перевіряє хто їх ліцензії, чи законно вони працюють, що приймають? Громада і я як міський голова хочемо знати, де знаходиться пам’ятник Леніну. Допоможіть його повернути громаді. Адже це – три тонни бронзи, а нам потрібно увічнювати і померлих від голодоморів, і полеглих на сході України…
Міський голова також наголосив на необхідності тіснішої співпраці дільничних поліцейських з інспекторами міської спецінспекції та загалом жителями Кіровограда, завдяки чому багато з названих негараздів можна було б залишити в минулому.
Начальник Кіровоградського відділу поліції ГУНП в області полковник поліції Ігор Пайлик запевнив, що протягом тижня пам’ятник Леніну його підлеглі знайдуть. Однак після цієї позитивної новини повідомив і неприємну: цьогоріч у першому кварталі значно погіршилась криміногенна ситуація.
– Поліцейські зареєстрували в Кіровограді 4457 кримінальних справ, – наголосив він. – А за цей же період торік їх було 2436. Також зареєстровано п’ять убивств (це удвічі більше, ніж за три місяці минулого року), 12 розбоїв та 78 грабежів.
Причин такого погіршення криміногенної ситуації головний міський поліцейський назвав декілька. Це, зокрема, очікувана переатестація правоохоронців, що ніяк не відбудеться. Напруга й нервозність у поліцейських колективах через це, невпевненість у подальшій роботі в правоохоронному органі не додають стабільності в поліцейській роботі. І це, і мала заробітна плата призводять до того, що співробітники звільняються зі служби. А нові не приходять. Так, замість 60 необхідних міських слідчих нині працюють лише 20. Не кращою є ситуація й із дільничними інспекторами, яких постійно бракує.
Та навіть за таких умов, зазначив Ігор Пайлик, поліція виконує свою роботу, але потребує допомоги від міської влади, тому він і підтримує реалізацію міської програми "Безпечне місто", яка передбачає проведення поетапних заходів, спрямованих на викоренення злочинності, боротьбу з несанкціонованою торгівлею та хаотичним розміщенням у Кіровограді МАФів тощо.
Керівники управлінь та відділів міської ради, присутні на засіданні, розповіли, якої співпраці потребують з поліцією. Ішлося про необхідність тісної взаємодії дільничних інспекторів з квартальними та закладами освіти, перевірку законності діяльності пунктів прийому металу, активізацію боротьби з розповсюджувачами норкотиків.
Секретар міської ради Сергій Бойко висловився за необхідність соціальної підтримки поліціянтів, зокрема молодих спеціалістів, за впровадження системи заохочення тих правоохоронців, які працюють сумлінно й мають значні успіхи у своїй роботі. Запропонував поліції тісно співпрацювати з громадськими організаціями ветеранів АТО, а також відродити в місті добровільні дружини.
– Ми маємо діяти спільно – чиновники і правоохоронці, адже лише у співпраці нам вдасться змінити ситуацію, котра склалась у місті, на краще, – зазначив, підсумовуючи сказане на зустрічі, Андрій Райкович. – Депутати підтримали програму підтримки боротьби з тероризмом, тож упевнений, що віднайти кошти для програми "Безпечне місто" нам також вдасться. Головне – наповнити її конкретним змістом. Прошу керівників управлінь і відділів подавати свої пропозиції до програми, яку буде презентовано на наступному засіданні сесії міської ради.
Юрій ЛІСНИЧЕНКО