Як годують у лікарнях

Харчування пацієнтів у лікарнях та дітей у навчальних закладах Кропивницького перебуває на постійному контролі влади. Міський голова Андрій Райкович особисто регулярно відвідує школи та медичні заклади, щоб з’ясувати, наскільки страви якісні.
За дорученням міського голови створено комісію, яка перевіряє, як харчуються пацієнти лікувальних установ та школярі. Минулого тижня, зокрема, члени комісії побували у дитячій міській лікарні, першому стаціонарі центральної міської лікарні, лікарні швидкої медичної допомоги та пологовому будинку. А у школі №6 десять навчальних закладів презентували нове меню для учнів перших-четвертих класів.
Дитяча міська лікарня
Головний лікар закладу Оксана Клюєнко відзначила, що торік завдяки збільшенню фінансування з’явилась можливість закуповувати твердий сир, рибу та м’ясо. Вартість харчування одного пацієнта нині становить близько 15 гривень на день.
– Для дітей щодня є молоко, вітамінні салати, риба, м’ясо, сосиски. Дітям учасників АТО додатково даємо сік. У закладі – чотириразове харчування: четвертий раз годуємо тих, хто лишається у стаціонарі на ніч. О 20.00 зазвичай даємо кефір, печиво чи щось подібне, – розповіла головна медична сестра закладу Галина Андросова.
Наталія Вдовиченко зараз перебуває у лікарні із сином. Вона задоволена меню. Дитина залюбки з’їдає свою порцію. З дому харчі їм не несуть, бо всього вистачає тут.
Перший стаціонар
центральної міської лікарні
За словами заступника головного лікаря з медичної частини центральної міської лікарні №1 Оксани Кабанчук, згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я України, при госпіталізації лікар розраховує індекс маси тіла пацієнта за відповідною формулою, після цього інформація направляється в харчоблок.
У цьому медичному закладі особлива увага приділяється харчуванню дітей. Обходиться воно в 22 гривні на добу на кожного пацієнта.
Тетяна Сіра лікується у неврологічному відділенні. У неї немає нарікань на якість харчування, але раціон, каже, можна було б розширити.
Лікарня швидкої
медичної допомоги
Головний лікар закладу Валерій Скороход зазначив, що на харчування пацієнтів виділяється 15 гривень на день, для учасників АТО та членів родин загиблих – 55 гривень. У закладі забезпечено чотириразове харчування – два сніданки, обід та вечеря.
У раціоні є м’ясо, риба, кисломолочні продукти, салати, запіканки з моркви та сиру.
– Якщо бракує якихось продуктів, то я зазвичай звертаюсь до спонсорів, які ніколи не відмовляють – привозять овочі, крупи, інші харчі, – каже Валерій Скороход.
У першій хірургії лікується Любов Слюсаренко. Запевняє, що годують тут добре, доброзичливе й ставлення до пацієнтів з боку медперсоналу. Вона сама – з Новгородківського району, говорить своїм рідним, щоб не привозили їжу, бо всього вистачає.
Її підтримали й інші жінки, які вже готувались до виписки з лікарні.
Пологовий будинок №1 з функціями перинатального центру ІІ рівня
Завдяки торік капітально відремонтованому харчоблоку в пологовому будинку нині працює навіть кондитерський цех, зазначає головний лікар закладу Людмила Романів. Витрати на харчування пацієнтів нині становлять 21 гривню на день.
– У нас є все – і риба, і м’ясо, і сардельки, і яйця, масло, сир, часто робимо сирники та ліниві вареники, – розповіла Людмила Романів. – Поставка продуктів у нас два рази на тиждень, молочні продукти та овочі привозять щодня. Зараз робимо ремонт у приміщені, де буде їдальня для партнерів та медперсоналу.
– Відвідавши ряд лікувальних закладів Кропивницького, члени комісії переконались, що раціон хворих збалансований, включає і м’ясні, і молочні продукти, каші, салати, хлібобулочні вироби, компоти та узвари, – підсумувала Наталія Дзюба, заступник міського голови. – Ми запитали у хворих, чи задоволені раціоном. Вони запевнили нас у тому, що їжі, яку пропонують у стаціонарі, їм вистачає і додаткових продуктів від родичів вони не потребують.
Оксана ВЕРСТЮК

Читайте також