ВОГНЕБОРЦІ РЯТУЮТЬСЯ, ЯК МОЖУТЬ

Розповідає заступник начальника УДПО УМВС в області Леонід Шевченко:

- Досить складно працювати в умовах обмеженого фінансування. Великі проблеми у нас із пожежним транспортом. Спробували якось вирішити це питання і переобладнати деякі автомобілі під автоцистерни. Але за роботу, яку виконувало одне з кіровоградських підприємств, ми заборгували 200 тисяч гривень.

Окрім цього, пожежна охорона міста Кіровограда вкрай потребує заміни давно застарілих апаратів на нові, що працюють на стисненому повітрі й призначені для захисту органів дихання. Це якраз той випадок, коли йдеться про найголовніше - життя людей. Вже тричі траплялися ускладнення в роботі цих апаратів, пожежники задихалися і непритомніли. На щастя, люди залишились живими, оскільки колеги вчасно винесли їх із димової пастки... І все-таки, незважаючи на брак фінансів, УДПО УМВС в області намагається успішно вирішувати питання підтримання у належному стані матеріально-технічної бази пожежної охорони. Організували надання населенню платних послуг (це дозволяється офіційно). Реалізуємо вогнегасники, пожежні сигналізації, блискавкозахист. Отримані кошти (а це 10-15 тисяч гривень на місяць) використовуємо для придбання пожежного обладнання, обмундирування, пально-мастильних матеріалів.

А нещодавно за цілковитої підтримки обласної та райдержадміністрацій ми створили три зведені пожежні загони, які задіюватимуться на гасінні великомасштабних пожеж (приміром, таких, як на Побузькому феронікелевому комбінаті) та ліквідації стихійних лих. Місця розташування цих загонів - Кіровоград, Олександрія та Голованівськ (кожен загін обслуговує по кілька районів області). Це - високооснащені команди. Загони укомплектовані автомобілями для аварійно-відновлювальних робіт, гідрокомплектами, електрогазозварювальним обладнанням, бензоагрегатами. Відповідно, у кожному із загонів є пожежні насосні станції. Зазначу, що в інших областях таких пожежних команд ще не створено.

Людмила Зайцева

Читайте також