Воду з відкритих джерел пити небезпечно

- У зв'язку з надзвичайно спекотною погодою у нас були побоювання, що якість питної води може погіршитися, однак вони не справдилися, - зазначив головний лікар обласної СЕС Федір Чорний. - Дослідження питної води, яка подається жителям Кіровоградщини централізовано, підтвердили, що вона відповідає державним стандартам і за бактеріологічними, і за хімічними показниками. До речі, цвітіння синьо-зелених водоростей у Кременчуцькому водосховищі відбувається зараз навіть менш інтенсивно, ніж у минулі роки.

За словами головного лікаря Кіровоградської міської СЕС Івана Касьяненка, з початку року лише в одному випадку якість питної води не відповідала нормативам за бактеріологічними показниками - на вулиці Кільцевій, де тупиковий водопровід. Однак після того, як мережі промили і зробили повторні аналізи, показники вже були в нормі. На запитання журналістів, чи перевіряли фахівці санепідстанції воду у водосховищі на предмет наявності бактерій холери у зв'язку з тим, що їх нещодавно виявили у Запорізькій області, Федір Чорний відповів наступне:

- У Запорізькій області було виявлено вібріон холери - не збудник, що може викликати захворювання - у місцевому водосховищі, однак після повторних аналізів ні нижче, ні вище за течією у Дніпрі їх не знайшли. Людям уже дозволили купатися у тому водосховищі, загрози зараження питної води немає. Варто зауважити, що ми постійно контролюємо якість води у Кременчуцькому водосховищі, у тому числі і на предмет наявності холерних вібріонів, їх у нас не виявлено.

Зате не відповідає нормативам за бактеріологічними показниками вода у відкритих джерелах на вулицях Бєляєва, Полтавській та інших, тому вживати її фахівці не радять.

Читайте також