Влаштуватися він не може…

Поки Генеральна прокуратура України завершувала слідство у кримінальній справі стосовно Лозінського, Горбенка і Ковальского, один із них, колишній прокурор, забажав стягнути 50 тисяч гривень з редакції газети для відновлення душевного комфорту, порушеного публікацією статті про інцидент за його участі. Що цікаво, Євген Горбенко зажадав грошей (а насамперед – "спростування неправдивих відомостей") від газети "Олександрійський тиждень", редакція якої розташована занадто далеко від країв, де він прославився. Ось які причини змусили Горбенка позиватися саме до засобу масової інформації, що виходить в місті Олександрії на Кіровоградщині.

Як повідомив Євген Олександрович у поданій до Олександрійського міськрайсуду позовній заяві, в цьому райцентрі пройшли його дитинство і юність, тут він працював раніше у міліції та прокуратурі, тут же проживають його батьки й інші родичі. Тому він дуже розстроївся, коли дізнався, що газета "Олександрійський тиждень" опублікувала влітку 2009 року статтю про інцидент у Голованівському районі. А засмутитися, на думку позивача, було чому. Як Горбенко зрозумів з тієї статті, йому зробили славу серійного вбивці і маніяка, котрими він не є. Якщо вірити позивачеві, наслідки публікації в "Олександрійському тижні" були для нього жахливими. З репутацією, яка створила йому ця газета, він не може працевлаштуватися, і його сім’я опинилася без засобів до існування (бо дружина після публікації в газеті вимушена була розрахуватися з роботи). Крім того, Горбенко розповів у позовній заяві про те, що від нього відвернулися друзі, сусіди, колишні колеги, просто знайомі. А все через те, що "Олександрійський тиждень" опублікував статтю, в якій він, Горбенко, поданий як злочинець.

Представник редакції "Олександрійського тижня" позову не визнав і пояснив суду, що стаття, яка начебто так кардинально змінила життя Євгена Горбенка, є передруком з кіровоградської газети, про що зазначено в публікації. (Згідно із Законом "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні", редакція не несе відповідальності за опублікування відомостей, які є дослівним відтворенням матеріалів, опублікованих іншим ЗМІ, з посиланням на нього.)

На щастя для "Олександрійського тижня", місцевий суд визнав Горбенкові претензії до нього безпідставними. Відмовляючи екс-прокуророві в позові, суд вказав у рішенні іменем України, що відомості, які його вразили, не підлягають ні доведенню, ні спростуванню, оскільки є оціночними.

Та, як з’ясувалося недавно, Євген Горбенко, програвши суд в Олександрії, не впав у відчай. Він уже подав у Галицький районний суд міста Львова позовну заяву, в якій просить притягнути тамтешню "Західну інформаційну корпорацію" до відповідальності за завдану йому моральну шкоду. Як і у випадку з "Олександрійським тижнем", він вимагає спростування і 50 тисяч гривень. Підстави для задоволення цих вимог Горбенко називає ті ж самі: "Через недостовірну інформацію у публікаціях я взагалі не можу устроїтися на роботу і заробляти кошти на проживання своєї родини, так, як згідно змісту публікацій – я злочинець, серійний вбивця, маніяк тощо" (цитата з позовної заяви). Не вбачаючи своєї вини у Горбенкових проблемах, "ЗІК" на своєму сайті повідомила, що, по-перше, інформація, якою не задоволений Горбенко, є повним передруком з "Української правди".

По-друге, "ЗІК" процитувала подання Генеральної прокуратури до Верховної Ради про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та взяття під варту Лозінського. Зокрема, дії Горбенка в тому поданні описано так: "Досудовим слідством встановлено, що 16.06.09 близько 20 години поблизу лісових угідь, розташованих біля Грузьківської сільської ради Голованівського району Кіровоградської області, Лозінський В.О., Горбенко Є.О. та Ковальський М.І. умисно заподіяли тяжкі та інші тілесні ушкодження Олійнику В.А., в тому числі із застосуванням вогнепальної зброї, від яких настала смерть потерпілого".

З огляду на вищесказане не зрозуміло, чому досі не судиться із ЗМІ сам Віктор Лозінський. Адже перебування під вартою – не причина не заявляти цивільні позови.

Що ж стосується кримінальної справи щодо Лозінського і К, то її судовий розгляд відкладається. Генеральна прокуратура України обіцяла передати ці матеріали до суду в серпні – вересні нинішнього року, але, не встигла вкластися в заявлений термін, бо обвинувачені все ще ознайомлюються з матеріалами слідства, яких набралося аж 38 томів.

Читайте також