Тривають виїзні зустрічі секретаря міської ради Івана Марковського з мешканцями різних мікрорайонів Кіровограда.
Двадцять восьмого березня він разом із заступником міського голови Сергієм Васильченком та головою Кіровської районної в місті Кіровограді ради Сергієм Горбовським обговорювали на вулиці Богдана Хмельницького (правобережна Лелеківка) з мешканцями квартальних комітетів №№ 30 і 32 їхні проблеми. Після цього очільник міста так розповів про свої відвідування різних мікрорайонів:
– Зустрічі проходять спокійно, по діловому, без нервозності, якихось підбурювань. Разом з містянами визначаємо, які об’єкти потребують негайного благоустрою і з’ясовуємо, яким чином його можна створити. Майже завжди люди наголошують на необхідності обрізання дерев, на другому місці за кількістю звернень – ремонт доріг і на третьому – робота громадського транспорту. Усі ці та інші побажання працівники міської ради записують, а на щопонеділкових нарадах керівники виконавчих органів отримують відповідні доручення…
Тридцятого березня Іван Марковський в актовій залі ЗОШ № 30 зустрівся з жителями Кущівки. У зустрічі також взяв участь заступник голови Ленінської районної в місті Кіровограді ради Василь Гуцу. Перше запитання кущівців стосувалося транспортного сполучення. Їх цікавило, чому в мікрорайон не їздять автобуси маршруту № 7. За ним одразу ж посипалися інші, також пов’язані з пасажирськими перевезеннями (щодо ігнорування водіями пенсіонерів, повз яких ті проїздять, не зупиняючись, а також стосовно неможливості потрапити в автобуси 126-го маршруту).
– У нас не вистачає транспорту для перевезення пасажирів. Тому міська влада домагається збільшення в Кіровограді кількості тролейбусів, звільнені ж із центральних маршрутів автобуси має намір пустити в такі віддалені мікрорайони, як ваш, – відповів керівник міста. – З приводу відмови перевозити пенсіонерів, то це наша загальна хвороба. Але, згідно із чинним законодавством, ніхто з водіїв громадського транспорту не має права відмовляти пенсіонерові в безкоштовному проїзді. Тож про це потрібно постійно нагадувати як водіям, так і керівникам автотранспортних підприємств, які перевозять пасажирів. Стосовно перевантаженості 126-го маршруту: я буквально сьогодні шукатиму виходу із цієї ситуації.
Жителі Бутовського провулку поскаржилися, що в темну пору через відсутність вуличного освітлення хоч із хати не виходь. До них приєдналися й кущівці з вулиць Чернишевського та Свердлова, де, за їхніми словами, немає вуличного освітлення біля лісопарку, та вулиці Мечникова.
– Зробимо і вуличне освітлення, – сказав очільник міської влади, – але не все одразу... Хоча коштів у міському бюджеті обмаль, та минулого року міська рада збільшила видатки на ремонт доріг і прибудинкових територій. А зараз от маємо проблему зі спеціалізованою медико-санітарною частиною № 19 на вулиці Салганні Піски, 1, яка обслуговує гірників з копальні "Інгульська" та на роботу якої держава планує цьогоріч виділити 1,5 мільйона гривень (торік надала 12 мільйонів). Цей колишній державний медичний заклад нещодавно передано в підпорядкування міста. У зв’язку із цим потрібно побудувати міст через Інгул, щоб поєднати Кущівку, де знаходиться СМСЧ № 19, з вулицею 40-річчя Перемоги. Адже коли лікарня стала міською, то має обслуговувати не лише гірників, а й усіх інших кіровоградців, зокрема й мешканців Кущівки. Вважаю за необхідне залучити до будівництва мосту й обласну владу та керівництво Інгульської копальні, чим зараз і займаюся.
Іван Марковський погодився з необхідністю відновити автобусну зупинку на перетині вулиць Кримської та Урицького та з необхідністю відкриття нового міського сміттєзвалища. Однак якщо першу справу зробити нескладно, то з другою скрутніше через брак вільної землі. Тож міська влада звернулася до обласної, аби та посприяла у відкритті під Кіровоградом нового міського сміттєзвалища або ж сміттєсортувальної лінії.
Дещо спантеличило очільника міста прохання не закривати школу № 30, на що він відповів: “Ніхто цього робити не збирається”. І пообіцяв, що її включать до списку об’єктів, які ремонтуватимуть наступного року. Не подобається людям і те, що на Кущівці вуличне освітлення вимикають о пів на двадцяту, а то й о дев’ятнадцятій годині, через що, повертаючись із роботи, навчання тощо, кущівці ледь не навпомацки добираються до своїх домівок. На вулиці Алтайській місцеві жителі побажали бачити не що інше, як нову асфальтовану дорогу. А от жителі вулиць Водоп’янова, Чернишевського та Салганні Піски – не бачити піску та будівельного сміття, які постійно до них приносить дощова вода. Вони їх постійно згрібають у купи, а вода після дощу знову все те добро розтягує по вулицях.
– Це, звичайно, недобре, що зовнішнє освітлення вимикають так рано. Я посприяю тому, щоби це відбувалося не раніше дев’ятої години вечора, – запевнив Іван Марковський. – Цьогорічного ж асфальтування вулиці Алтайської не можу пообіцяти, але за необхідності дорожники її вирівняють і позасипають на ній щебенем ями. Стосовно піску та будівельного сміття: головам квартальних комітетів треба зв’язатися із міським головним управлінням житлово-комунального господарства й повідомити, на який час потрібно підігнати машину для вивезення сміття й піску. Особисто контролюватиму ці вивезення.
Звернулися кущівці до керівника міської ради й із тими питаннями, які мають вирішувати інші посадові особи: з приводу очікуваного подорожчання комунальних послуг та незадовільної роботи дільничних інспекторів. Люди, зокрема, поскаржилися, що з їхніх обійсть уже навіть серед білого дня крадуть усе, що можна віднести на пункти прийому металу.
– Уряд запланував громадянам, для яких оплата підвищених тарифів буде непосильною, надавати субсидії, – відповів Іван Марковський. – На діяльність дільничних я не маю прямого впливу, тож можу лише закликати міліцію добре виконувати свою роботу. На жаль, крадіжки всього металевого, дійсно, знову стали масовим явищем. От нещодавно навіть уже з військово-меморіального кладовища на вулиці Ушакова хтось поцупив вкритий бронзою вінок, який ми знайшли обдертим і тепер реставруємо. Крадуть також елементи металевої огорожі на набережній Інгулу, а також бордюри! Тому до міліції є багато запитань… Але ми будемо їй допомагати: усі чоловіки, працівники виконавчих органів міської ради, тепер братимуть участь у складі міліцейських патрулів на території міста. Окрім них, на даний час органам внутрішніх справ уже допомагають патрулювати вулиці міська дружина, військовослужбовці Кіровоградського гарнізону та приватні охоронні підприємства. А наприкінці нашої зустрічі нагадаю вам, що в Кіровограді із середини квітня розпочнеться конкурс на найкращі будинки та прибудинкові території. Переможці, окрім загальної поваги, отримають ще й фінансову підтримку. Тож ви власними руками можете заробити від міської влади кошти на те, аби зробити Кущівку райським куточком…
Того ж дня, тридцятого березня, Іван Марковський зустрівся з мешканцями квартальних комітетів №№ 14, 15, 16, що на Новоолексіївці. Там кіровоградці розпитували його про роботу громадського транспорту, асфальтування й грейдерування доріг, прибирання пляжу на річці Сугоклеї та про надання офіційного статусу парку Перемоги. Секретар міської ради запевнив людей, що всі їхні звернення не залишаться без уваги. А новоолексіївці подякували очільникові міста за організацію безперебійного вивезення побутового сміття з мікрорайону та встановлення необхідних дорожніх знаків.
Юрій ЛІСНИЧЕНКО
Фото Олега ШРАМКА