Ветерани партизанського руху 1941–1944 років, керівники області та міста, представники громадськості схилили голови та віддали шану подвигові народних месників, які не подарували німецьким окупантам жодного спокійного дня, а українська земля горіла під їхніми ногами. Загалом, у роки війни на Кіровоградщині діяли 16,5 тисячі партизанів та понад п’ять тисяч підпільників.
В урочистій церемонії покладання квітів взяли участь заступник голови облдержадміністрації Галина Пастух, заступник голови обласної ради Іван Владов, міський голова Олександр Саінсус, секретар міської ради Ігор Волков та голова міської організації ветеранів України Віталій Вієвський.
Усім партизанам й підпільникам – і мертвим, і живим – віддали шану військовики підрозділу спеціального призначення, пройшовши з розгорнутим Державним прапором України парадним маршем перед присутніми на урочистостях.
Згодом кіровоградські партизани і підпільники поклали квіти до пам’ятних дощок Семенові Долженку – командирові партизанського загону імені Климента Ворошилова та Петрові Василині – секретареві Кіровоградського підпільного обкому Компартії України.
Вшанування учасників опору відбулося і в міській раді. Звертаючись до ветеранів, міський голова Олександр Саінсус щиро подякував їм за мужність, самовідданість та неоціненний внесок у справу перемоги над загарбниками.
– Завдяки вашому героїчному подвигові – над нами мирне небо, а ми живемо не в поневоленій країні, – зазначив міський голова. – Низький уклін вам за це від усіх поколінь, для яких ви вибороли вільне життя…
Віддали належне ветеранам у своїх виступах і голова міської організації ветеранів України Віталій Вієвський та активний її член Марія Майданюк. Кожному з присутніх партизанів і підпільників Олександр Саінсус вручив грошову допомогу від Кіровоградської міської ради та виготовлені школярами міста подарунки. А тріо бандуристок з Кіровоградської музичної школи № 1 імені Г. Нейгауза подарувало їм ліричні українські пісні.
Фото Ігоря ФІЛІПЕНКА