На думку Геннадія Вадимовича, одна з найактуальніших тем, яка постійно перебуває на порядку денному засідань опікунської ради, – вирішення конфліктних ситуацій стосовно виховання та спілкування з дітьми, що виникають між батьками після розлучення. Згідно із Сімейним кодексом, батьки мають рівні права на дитину, але трапляється інколи так, що один з них забороняє іншому спілкуватися з нею. Буває, що батьки залишають своїх дітей на утримання та виховання дідусям та бабусям. Ті, не завжди прагнуть виносити сміття з родини, тому не звертаються до опікунської ради, а даремно. Адже це не просто отримання офіційного статусу опікунів, якого ті набувають, доглядаючи дитину, це ще й консультації, вирішення питань про грошову допомогу, яка за законом надається дитині. Опікунська рада також вирішує й питання усиновлення дітей-сиріт.
Так, у Кіровограді зараз є 269 сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Вони проживають у сім’ях опікунів. Головне завдання, яке ставить перед собою держава і всіляко спонукає до цього своїх громадян, – значно зменшити кількість дітей, які виховуються в інтернатних закладах та дитячих будинках. Кожна сирота повинна зростати в умовах, максимально наближених до сімейних. І якщо опікунська рада працює здебільшого на громадських засадах, то суттєву роботу в цьому напрямку від імені держави покликана проводити служба у справах дітей міської ради, де, на думку Геннадія Заболотного, трудяться самовіддані, досвідчені працівники.
А щоб виховати у підростаючого покоління найкращі людські якості – співчуття, взаємоповагу та доброчинність, Геннадій Заболотний започаткував благодійну акцію «Маленькі чарівники Кіровоградщини». І саме першого червня відбулось підбиття підсумків цього заходу, головна мета якого – не просто збирати кошти для дитячих чи медичних закладів, а й культивувати в дітях здійснення благородних вчинків. У кожному районному центрі працювали волонтери, які популяризували ідеї доброчинності, активної участі дітей у суспільно корисних справах, а паралельно збирали кошти, щоб потім використати їх з належною метою – там, де вони найбільше потрібні. Фінал акції відбувся у Кіровоградській дитячій обласній лікарні, адже цього року пожертви збирались для відділень гематології та онкології. Координатори акції у партнерстві із завідуючими відділеннями обласної дитячої лікарні визначили сфери вкладання зібраних коштів.
Але засмучує Геннадія Заболотного той факт, що довелось довго шукати творчі колективи, які б погодились безкоштовно виступити перед хворими дітьми. У Кіровограді таких не знайшлося, відгукнувся народний колектив із Знам’янки. Добрі люди допомогли із транспортом, надали відповідне звукове обладнання, підприємці організували подарунки маленьким пацієнтам. Словом, свято для тих, кого потрібно було по-справжньому захищати від хвороб та людської байдужості, вдалося на славу.