Випробування снігом

Починаючи із суботи, комунальники розчищали від снігу спочатку центральні вулиці, потім перейшли до так званих другорядних, зупинок громадського транспорту.

– Дехто нарікав, що, мовляв, не бачив у ці дні техніки на вулицях міста, але комунальники працюють ночами – з 19-ї години і до ранку, коли не такий жвавий рух транспорту, немає обабіч доріг припаркованих автомобілів, – зазначив Микола Вєщев. – Усього на розчищенні снігу задіяно 15 одиниць техніки та близько 70 чоловік (у понеділок до комунального підприємства з утримання шляхів приєдналися й робітники "Тресту зеленого господарства"). На жаль, техніка у комунальників – старенька, більше половини машин вийшло з ладу в перші ж після снігопаду дні, ремонтувати їх доводиться щодня. Однак ми доклали усіх зусиль, аби магістральні дороги були чисті. Водночас у нас великі претензії до КРЕПів та ЖЕКів, адже прибудинкові території, контейнерні майданчики розчищалися незадовільно. Я дав їхнім працівникам два дні на те, аби виправити ситуацію, якщо цього не зроблять – вживатимемо дисциплінарних заходів. До слова, нещодавно ми закупили для житлово-експлуатаційних підприємств (в основному тих, які обслуговують центр міста) вісім снігоочисних самохідних механізмів (на знімку). Якщо їх використання дасть ефект, закупимо таку техніку й для інших підприємств. Крім того, у зв’язку з тим, що за прогнозами синоптиків, очікується значне похолодання, дали доручення працівникам ЖЕКів перевірити підвальні приміщення у всіх житлових будинках, утеплити їх, аби не трапилося поривів тепло- та водопровідних внутрішньобудинкових мереж. До слова, вперше у цьому році передбачені кошти на збивання бурульок на дахах будинків. Займатимуться цим МНС-ники, у яких є спеціальна техніка, тож кіровоградці можуть звертатися до них із заявками.

Микола Вєщев нагадує також через ЗМІ керівникам установ, підприємств, організацій, що вони зобов’язані дбати про належний стан своїх прилеглих територій – вчасно прибирати сніг, посипати тротуари.

Нещодавно міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко заявив, що з метою скорочення витрат на енергоносії всі ТЕЦ в Україні планується перевести на буре вугілля, про впровадження такого проекту ведуться переговори з китайцями. У Кіровограді, як з’ясувалося, влада вже працює в цьому напрямку. За словами Миколи Вєщева, зараз розглядаються два проекти, що передбачають переведення ТЕЦ КП "Теплоенергетик" на буре вугілля. Перший – у співпраці з тими ж китайцями, другий – на основі досвіду Сум та Чернігова, де місцеві ТЕЦ уже перейшли на буре вугілля.

– Поки що все – на стадії переговорів та обрахунків, – зазначив Микола Вєщев. – Хочемо також поїхати в Суми, аби вивчити їхній досвід на місці. Подивимося, чий проект найвигідніший та най- ефективніший.

Йшлося на прес-конференції і про нову для Кіровограда програму переведення на індивідуальне опалення окремих квартир у житлових будинках міста, де більшість мешканців уже має автономки. Нинішнього року на це вперше закладено 200 тисяч гривень.

– Можна було б передбачити й більше коштів, адже у Кіровограді багатоповерхівок, де на індивідуальне опалення перейшли 70-80 відсотків квартир, – близько півсотні, однак ми вирішили спочатку апробувати цю програму на кількох будинках, – зазначив Микола Вєщев. – Зараз розглядаємо механізми її реалізації. Попередньо вивчаємо варіант, коли в квартирах пенсіонерів встановлюватимемо індивідуальне опалення за рахунок міського бюджету, іншим споживачам пропонуватимемо зробити це за рахунок кредитних ліній на пільгових умовах, можливо, якихось інших механізмів. Після того, як остаточно деталізуємо цю програму, презентуємо її громадськості, а реалізацію розпочнемо з тих будинків, мешканців яких влаштують передбачені нею умови.

Журналісти поцікавилися також, чи намітилися перспективи у розв’язанні проблеми, пов’язаної з бродячими собаками.

– На мою думку, це – проблема державного рівня: закон про гуманне поводження з тваринами прийнятий, а фінансова підтримка для його реалізації, на жаль, не передбачена, – зазначив Микола Вєщев. – Я їздив до інших міст, зокрема, до Черкас, ознайомився з їхнім досвідом у цьому плані. На будівництво притулку для собак там із міського бюджету виділили 600 тисяч гривень, зараз у ньому близько 400 тварин. На його утримання кошти не передбачені, залучаються громадські організації – волонтери приходять, приносять якусь їжу, роблять будки. В Одесі ж на утримання притулку щороку з міського бюджету виділяється близько трьох мільйонів гривень – на годування тварин, щеплення, стерилізацію. У Кіровограді таких грошей немає. Можливо, підемо шляхом Полтави – обгородимо для початку територію на вулиці Родимцева, де під притулок виділена земельна ділянка, залучатимемо до роботи громадські організації із захисту тварин. У будь-якому випадку щось треба робити, оскільки ця проблема набуває все більшої гостроти (що підтверджує і знімок нашого фотокореспондента, який він зробив днями майже в центрі міста – від авт.)

На запитання автора публікації, на якій зараз стадії процес об’єднання чотирьох міських водоканалів та водоводу "Дніпро-Кіровоград", Микола Вєщев відповів, що спочатку завершити реорганізацію цих підприємств планувалося 31 січня нинішнього року, однак цей термін перенесли на 31 березня.

– Затримка виникла з об’єктивних причин – треба було отримати відповідні дозволи в Антимонопольному комітеті, інших державних відомствах, – зазначив Микола Вещєв. – Зараз усі документи підготовлені, тож об’єднання відбудеться.

Оскільки містом ширяться чутки стосовно того, що всім споживачам терміново доведеться міняти свої абонентські книжки, що зміняться розрахункові рахунки й таке інше, Микола Вєщев вирішив дати через ЗМІ роз’яснення з цього приводу:

– У кіровоградців, мабуть, ще свіжі в пам’яті передача водоканалу в оренду ТОВ "Водне господарство" і розірвання угоди з орендарями, коли дійсно виникли неузгодженості. Підкреслю, що процес об’єднання водоканалів та водоводу – це зовсім інша справа. Для споживачів нічого не зміниться – книжки можна буде обмінювати в міру того, як закінчуватимуться старі, залишаться ті ж абонентський відділ водоканалу і база даних клієнтів. Також запевняю, що незмінним залишається й тариф на воду – його заново будуть затверджувати уже для новоутвореного підприємства, з урахуванням усіх процедур, це відбудеться не раніше першого травня.

Олена КОЛЕСНИКОВИЧ
Фото Олега ШРАМКА

Читайте також