Про реалізацію проєктів громадського бюджету, створення сайту «Діловий Кропивницький» та інспекцію тимчасових споруд для ведення торгівлі розповів на брифінгу заступник кропивницького міського голови Михайло Бєжан.
З 2017 року в обласному центрі реалізовано 83 проєкти на 15 мільйонів гривень у рамках громадського бюджету, запропоновані кропивничанами. На жаль, залишилась частина з них не реалізована. Зокрема, це два – великих, один – соціальний та пʼять – малих. Робоча група, яка займається цими проєктами, прийняла рішення, що всі об’єкти, окрім одного – великого «Велокроп», будуть споруджені вже у наступному році, а потім реалізують ті, за які голосували у 2021 році.
Серед великих проєктів – спорудження сучасного концертного комплексу «Амфітеатр» на вулиці Металургів у селищі Новому (бюджет – 1,5 мільйона гривень). Проєкт пройшов стадії обговорення, доцільності його реалізації і внесений у програму капітального будівництва. Стосовно проєкту «Велокроп», який передбачає облаштування першої у місті сучасної велосипедної доріжки (бюджет –1,5 мільйона гривень), складність полягає в тому, що визначеної суми недостатньо. В цьому році виділено 20 тисяч гривень для погодження схеми велосипедної доріжки з Національною поліцією та її опрацювання проєктною організацією. Поліція дала дозвіл на облаштування велодоріжки лише від проспекту Університетського до вулиці Космонавта Попова. На деяких ділянках не дозволяють розміщувати бо там – проїжджа частина ву-
лиць. Коли проєкт буде затверджений весь у комплексі, тоді й буде реалізований.
До переліку першочергових проєктів варто віднести і соціально важливий «Територія рівних можливостей» на більш як 540 тисяч гривень та п’ять малих проєктів – на 966,8 тисячі гривень.
– Ми розуміємо, що проєкти громадського бюджету важливі для громади, тому всі вони з часом будуть реалізовані, – заначив Михайло Бєжан.
* * *
Триває реалізація проєкту створення сайту "Діловий Кропивницький онлайн (BusinessKrop-online)".
У грудні 2020 року виграно грант на 900 тисяч гривень.
– Реалізуємо його спільно з Кіровоградською регіональною торгово-промисловою палатою в рамках проекту «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», що фінансується урядом Німеччини та Європейським союзом, – повідомив Михайло Бєжан. – Сайт міститиме інформацію про діючі на території міста підприємства, продукцію, товари та послуги, контактні дані тощо. Буде доступною й функція онлайн-замовлення. Презентація порталу запланована на лютий 2022 року.
Заступник міського голови також звернувся до підприємців з проханням долучитися до наповнення сайту. Заявку на розміщення інформації про підприємство можна оформити на офіційній сторінці Кропивницької міської ради.
* * *
У жовтні цього року затверджено положення про порядок розміщення тимчасових споруд (кіосків, МАФів) для провадження підприємницької діяльності у місті. Також розробляється положення про розташування обʼєктів торгівлі біля магазинів. Створено робочу комісію, яка проведе інвентаризацію всіх тимчасових споруд, власники яких отримали паспорти привʼязки, а ті обʼєкти, які працюють без відповідних документів, будуть подані на розгляд комісії по демонтажу.
– Я прошу представників бізнесу, які займаються цим видом діяльності, в першу чергу тих, у кого закінчився термін дії паспортів привʼязки, звернутися до ЦНАПу для того, щоб погодити і продовжити ці документи, – зазначив посадовець. – Якщо обʼєкт знаходиться на землі комунальної власності, підприємцю доведеться укладати договори з управлінням торгівлі і сплачувати до бюджету відповідні кошти. Якщо тимчасова споруда знаходиться на землі орендованій, то сплачуватиметься орендна плата за землю. Тим самим буде впорядковане розташування тимчасових споруд у місті, а також наповнено міський бюджет.
Оксана ВЕРСТЮК.