…І вийшла за шульгу

Кіровоградка Тетяна Коток належить до тих десяти відсотків людства (цифра, звісно, – приблизна), котрим тримати ручку, ложку та ще багато предметів зручніше лівою рукою, ніж правою. Як же живеться шульзі у сучасному світі? Про це Тетяна розповіла кореспондентові нашої газети. Приводом для розмови стала ось яка обставина: вчора, як і щороку 13 серпня, відзначався Міжнародний день шульг.

На зустріч Тетяна прийшла з матір’ю Світланою і сином Богданом – ще немовлям. Поки Богданчик спав у колясці, жінки розповідали.

– Навіть не знаю, від кого з рідні Таня успадкувала цю особливість, – першою взяла слово Світлана. – А те, що донька – лівша, я помітила, коли вона ще зовсім маленькою була. Іграшки, які ми давали дитині, вона намагалася брати у ліву руку. Ми Таню не перевчали на правшу, як дехто з батьків робить...

– Але моя бабуся, – уточнила Тетяна, – навчаючи мене, малу, письму, намагалася вкласти мені ручку в праву руку. Я ж перекладала її в ліву, як мені зручно. Коли пішла в школу, з’ясувалося, що в нашому класі – ще двоє шульг, хлопчик і дівчинка. Нас у школі ніхто не змушував до писання правою. Але я навчилася робити це. Правою пишу трохи повільніше й гірше, ніж лівою.

– Чи наділила вас природа якимись гуманітарними талантами, притаманними більшості шульг? – поцікавився автор цих рядків у Тетяни.

– Аякже! – відповіла за дочку Світлана. – Вона й музикою займалася, й гуманітарну освіту здобула – закінчила Кіровоградський педуніверситет, спеціальність – "Вчитель молодших класів". А малює як! На жаль, не віддали її свого часу в художню школу – дитина й без того завантаженою була.

– Так, я навчалася в музичній школі, грала на кларнеті в оркестрі "Зміна", – підтвердила Тетяна. – А малювання – це моє хобі і тепер. Що, питаєте, можу намалювати? Наприклад, можу з допомогою олівця відтворити на папері фотографічний портрет людини.

– Усю хатню роботу я роблю лівою, – продовжила молода мама. – Незручностей якихось не відчуваю. До речі, й мій чоловік – шульга.

– Та ви що? – здивувався автор цих рядків.

– Так. Я помітила це, коли ми вже знайомі були. Бачу якось: Максим пише записку лівою. Хоча, як з’ясувалося, він пристойно володіє і правою. Цьому Максим навчився завдяки прикрому випадку – травмував ліву руку. Він у мене каратист, кандидат у майстри спорту.

– Мабуть, ліворукість може добре прислужитися каратистові в поєдинку.

– Мабуть, так. До речі, коли я школяркою грала в баскетбол, то відчувала свою перевагу над правшами. Їм непросто було відібрати у мене м’яч.

– Напевне, вам цікаво виявляти серед інших людей подібних вам?

– Завжди звертаю увагу на те, якою рукою людина пише.

– А ваш синок ще не визначився, яким йому бути – ліво- чи праворуким?

– Ой, він ще дуже малий. Та гадаю, що буде, як і я з Максимом, шульгою.

Записав Віктор КРУПСЬКИЙ
Фото Олега ШРАМКА

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
Двоє жителів Закарпаття уникли відповідальності за транспортування групи осіб, які намагалися ухилитися від служби.
Туристам представили найекономніші пляжні міста Європи, які неодмінно варто відвідати цього літа.
Флеш: російські сили знищують дедалі більше українських безпілотників, що виконують розвідувальні місії.
Теги