Ветеранам є на кого покластися

Конструктивна і тісна співпраця влади та громадських організацій – крок до вирішення багатьох актуальних проблем. У цьому на власному досвіді переконалися члени міської ветеранської організації міста Кропивницького. Вони тісно взаємодіють з працівниками виконавчих органів як міської ради, так і Подільської та Фортечної районних рад.
Члени організації беруть участь у роботі сесій, виконкомів, у нарадах у місті, районах і селищній раді селища Нового. Організація (голова – Володимир Зуєв) має угоду з міським головою Кропивницького про взаємодію.
Відповідно до вимог уставу організації ветеранів України спілкування між її членами відбувається при особистих зустрічах, на семінарах, безпосередньо в первинці, засобами зв’язку, на зборах і засіданнях ради, бесідах з активом і членами організацій, на засіданнях клубу «Ветеран», святкових заходах у місті та в місцях проживання ветеранів.
У первинних організаціях працюють групи ветеранів. У 13 вищих навчальних закладах, 6 середніх, 6 професійно-технічних і 58 школах міста створено волонтерські групи, якими керують переважно заступники керівників навчальних закладів з виховної роботи. Волонтерський рух представлено 215 осередками, із них 127 створено в первинних організаціях, 88 молодіжних у навчальних закладах. Учасників волонтерського руху – 2 376 осіб, організаторів – 223, волонтерів – 2 153. Із них пенсіонерів – 751, студентів і молоді – 1 402. Вони опікуються 3 574 особами, серед яких 37 учасників АТО, 3 514 пенсіонерів і дітей-інвалідів.
Навчання керівників організовано в медколеджі та місцях розміщення волонтерських груп за активної участі спеціалістів міських управління охорони здоров’я і відділу соціальної підтримки населення, терцентрів і Товариства Червоного Хреста України, педагогів і психологів.
Дієва, плідна співпраця управління освіти міської ради з міською організацією ветеранів України триває вже понад два десятки років поспіль. Як і постійна системна робота учнівської молоді загальноосвітніх закладів міста з ветеранами Другої світової війни в межах обласної акції «Зірка пам’яті». За кожним ветераном закріплено представника загальноосвітньої школи, яка розташована в мікрорайоні, де мешкає ветеран. Передусім це керівники – заступники директорів шкіл з виховної роботи, які організують роботу волонтерських загонів з відвідування та надання посильної допомоги ветеранам. Закріплені працівники шкіл та учні-волонтери відвідують своїх ветеранів не рідше разу на місяць та уточнюють щомісяця списки ветеранів.
На щомісячних робочих нарадах з керівниками закладів освіти міста та їхніми заступниками з виховної роботи відбувається систематичний розгляд питання щодо активної участі учнівської молоді в обласній акції «Зірка пам’яті» та роботі з ветеранами. На сайтах усіх загальноосвітніх закладів міста, у створених спеціальних розділах «Зірка пам’яті», висвітлюють уся роботу, усі заходи і події, що відбуваються в межах акції.
Костянтин БРОВІЦЬКИЙ

Читайте також