Днями зявилася інформація, що правоохоронці затримали на хабарі керівника ПРАТ "Кіровоградрибгосп", який є депутатом Кіровоградської міської ради і представляє Народний Рух України, що входить до ВО "Батьківщина". Поки що міліція утримується від коментарів із цього приводу. Пояснює, що передала матеріали для порушення кримінальної справи у прокуратуру.
Водночас прес-служба ПРАТ "Кіровоградрибгосп" розіслала ЗМІ листи із викладенням своєї версії того, що відбувалося.
"Замість платити законні борги можна будь-кого звинуватити у вимаганні хабара – Так вважають члени правління акціонерного товариства «Кіровоградрибгосп» після нещодавнього інциденту з недобросовісним партнером. Останній протягом кількох років використовував майно і ставки підприємства, але в касу рибгоспу, а відповідно і до бюджету регіону не потрапляло ні копійки. Нещодавно обране керівництво Прат «Кіровоградрибгосп» отримало від районної влади завдання допомогти в наповненні бюджету та створенні нових робочих місць і рішуче взялося за його виконання. Почали з інвентаризації та наведення порядку в договірних стосунках. Ось тут і з’ясувалося, що на території Оситнязької рибдільниці незаконно проводить виробничу діяльність громадянин Пе, який не має а ні договору з рибгоспом, а ні передбачених законом актів зариблення, про що було повідомлено у відповідні інстанції та самого гр. Пе. Останній відмовився привести договірні стосунки в законну площину.
У чому ж інтрига – запитає вдумливий читач, який з усіх медіа області чує про боротьбу з тіньовим ринком, неплатниками податків тощо? Виявилося, що кмітливий гр.. Пе, замість того, щоб офіційно заплатити підприємству кошти, як того вимагає закон, звернувся до міліції зі скаргою на вимагання хабара?! Правоохоронні органи провели блискучу операцію із залученням мічених купюр, спецпідрозділу в масках, технічних засобів тощо.
11 жовтня гр. Пе прийшов до керівництва рибгоспу начебто виправляти ситуацію: підписав договір про співпрацю з «Кіровоградрибгоспом» зі своїми зауваженнями, відшкодував кошти за час своєї роботи, але застосував для цього мічені купюри. Тут і з’явилися, як кажуть у народі, маски-шоу. Вони застали в офісі двох керівників рибгоспу в роздумах над тим, як заплатити податки і зарплату, відремонтувати гідроспоруди, заплатити штрафи, що залишили попередники та ще й допомогти в ремонті школи в с. Аджамка.
Юристи, залучені до справи, упевнені в тому, що професійна й неупереджена позиція правоохоронців доведе правоту підприємства й допоможе вивести на чисту воду шахрая. В області не буде створено прецедент, коли руками захисників закону караються ті, хто бореться з тіньовиками. А на школу в Аджамці вже перераховано перші 5 тисяч гривень і гроші не були «міченими»."