Великій воді не дадуть розгулятися

Головними питаннями порядку денного засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням заступника міського голови Олександра Мосіна, що відбулося 24 лютого, стали гідрометеорологічна ситуація та забезпечення безаварійного пропуску талих і повеневих вод у Кропивницькому.
– Наше місто перебуває під постійною загрозою підтоплення, – зазначив начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради Сергій Коваленко. – Ідеться про річки Інгул, Сугоклею, Грузьку, Біянку та 16 струмків і потічків, які навесні можуть вийти з берегів…
Основною причиною небезпеки повені є весняне наповнення водою Інгулу та Сугоклеї, які практично збігаються у часі, і те, що їхні русла з’єднуються в один потік у межах міста. В основному управління пропущенням води через територію міста здійснюють скиданням талої води: першими відкривають щитові затвори водоскиду на Сугоклеївському водосховищі, потім – затвори на гідроспоруді ТЕЦ на Інгулі. Згодом, з огляду на метеорологічні умови і прогнози, а також рівні води в заплавах цих річок, спеціалісти здійснюють маневрування на обох водоскидах почергово.
Також небезпекою при пропуску паводкових вод територією міста є те, що частина русел річок замулені, зарослі травою та чагарниками, що значно знижує їх пропускну здатність.
Комісія затвердила План загальноміських заходів із запобігання підтопленню території міста та контролю за пропуском талих і повеневих вод у зимово-весняний період 2017 року. Згідно з ним, у міській раді буде встановлено чергування міського штабу з ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в кімнатах №№ 415 і 416 (тел.: 22-86-20, 22-86-22). А на руслах річок виставлено сім постів спостереження за рівнем води та визначено відповідальних за інформування міського оперативного штабу.
До десятого березня відбудеться уточнення списків автомобільної техніки, яку заплановано залучати до евакуаційних заходів, та переліку ліжко-місць для евакуйованих, визначено місця для їх харчування на період тимчасового проживання.
– Цьогоріч місто почувається набагато впевненіше, – сказав Олександр Мосін. – Капітально відремонтована гідроспоруда біля Михайлівського мосту дає можливість нам ефективніше маневрувати пропуском талих і повеневих вод, що суттєво зменшує загрозу підтоплень. Серед головних завдань цього року – подальше розчищення русла Інгулу від вулиці Кропивницього до вулиці Херсонської.

Читайте також