Від практики — до першого місця роботи

Два роки поспіль студенти вищих навчальних закладів проходять практику у виконавчих органах Кіровоградської міської ради. Для цього в рамках програми розвитку та управління персоналом у міській раді на 2013 – 2015 роки була організована й успішно діє муніципальна школа.

Як повідомила начальник відділу кадрової роботи міської ради Світлана Балакірєва, створення умов для залучення креативної і перспективної молоді до роботи у виконавчих органах міської ради дозволить якісно готувати нове покоління службовців.

У рамках муніципальної школи планується проведення зустрічі для студентської молоді з метою популяризації престижності служби в органах місцевого самоврядування, а також проходження виробничої практики студентами вищих навчальних закладів за різними спеціальностями саме в стінах органу місцевого самоврядування.

Як повідомила Світлана Миколаївна, пройти практику та отримати певні навички роботи мають змогу не лише студенти кіровоградських вишів. Так, тут уже практикувались студенти Національного університету державної податкової служби (м. Ірпінь), Національного університету "Острозька академія", Кременчуцького національного університету ім. М.Остроградського.

– У такій співпраці зацікавлені як вищі навчальні заклади, які мають можливість направити студентів для отримання практичних знань з різних спеціальностей до органу місцевого самоврядування, так і сам орган місцевого самоврядування, який дбає про підготовку молодих перспективних кадрів, – розповіла Світлана Балакірєва. – Якщо студенти гарно проявили себе в період першої практики, то їх запрошують для її проходження й на наступних курсах. Таким чином, ми відслідковуємо процес професійного зростання, формування особистості майбутнього фахівця, формуємо базу даних і ведемо таких студентів до закінчення вузу, поставивши за мету надання їм першого місця роботи. Дехто зі студентів зараз проходить стажування, а дехто вже й працює.

Міська рада у першу чергу зацікавлена у студентах, які обрали спеціальність “Діловодство”, але пройти виробничу практику мають змогу й майбутні юристи, економісти, бухгалтери, екологи, політологи, інші.

Усього за час існування муніципальної школи практику пройшли 49 студентів у минулому році і вже 28 – у 2013-у. А нині в стінах міської ради практикуються шестеро студентів.

А що з приводу доцільності й корисності подібної виробничої практики думають самі студенти?

У відділі кадрової роботи практикується Світлана Царан, студентка Кіровоградського факультету менеджменту та бізнесу Київського національного університету культури і мистецтв:

– Я зараз навчаюсь на п’ятому курсі за спеціальністю “Документознавство та інформаційна діяльність”. Те, що правильно обрала спеціальність, я вже переконалась. Проходячи практику, багато чому навчилась і відчуваю у собі сили, здобувши вищу освіту, стати повноцінним спеціалістом. У міський раді практику проходжу вперше, у попередні роки практикувалась у державній виконавчій службі та обласній державній адміністрації.

Ольга Мимченко, студентка факультету економіки та менеджменту Кіровоградського національного технічного університету:

– Я вже отримала ступінь бакалавра. На даний момент здобуваю ступінь спеціаліста. Проходила практику у листопаді минулого року в реєстраційній палаті, а трохи згодом отримала запрошення на стажування до управління державної реєстрації міської ради. Моя спеціальність – “Документознавство та інформаційна діяльність”. Усі набуті теоретичні знання відтепер маю можливість запровадити на практиці, чим я дуже задоволена. Відчуваю себе більш впевненою у професійному плані.

Наталія Осадча, спеціаліст першої категорії відділу інформаційного та архівного забезпечення управління державної реєстрації міської ради:

– Я також отримала ступінь бакалавра за спеціальністю “Документознавство та інформаційна діяльність”, але вже працюю. Навчання ж закінчую дистанційно у національному технічному університеті. Приємно відзначити, що у нашому ВНЗ створено всі можливості для того, щоб студент успішно навчався й паралельно працював. Я цим скористалась, коли після проходження практики в реєстраційній палаті мені було запропоноване місце в управлінні державної реєстрації. Звичайно, я дуже задоволена, адже знайти роботу на п’ятому курсі – це багато що значить. А те, що доводиться постійно спілкуватись із людьми, додає плюсів обраній мною спеціальності. Приходять різні відвідувачі, ми їм допомагаємо заповнювати документи, описуємо справи, формуємо їх. Тонкощів у цій роботі досить багато, я намагаюсь добре працювати, бо обрана спеціальність мені до душі.

Читайте також