Вакцини є, проблема — з антирабічним імуноглобуліном

Проблема бродячих собак актуальна сьогодні для всіх міст України. Жертвами хвостатих може стати будь-хто і будь-якої хвилини. Причому, покусавши людину, собака може не лише її покалічити, а й заразити небезпечною, навіть смертельною недугою. У тому числі – сказом. Тим часом, Кіровоградом почали поширюватися чутки, що в місті немає антирабічних вакцин. (Нагадаємо, що єдиний метод запобігти розвитку хвороби, якщо вас вкусила тварина, хвора на сказ, – щеплення антирабічною вакциною).

Ситуацію прокоментувала заступник начальника управління охорони здоров’я Кіровоградської міської ради Тамара Беспалова:

– Відразу зазначу, що антирабічною вакциною, яка застосовується після укусу собак і запобігає виникненню сказу у 96–99 відсотках випадків, ми забезпечені у повному обсязі, а от із антирабічним імуноглобуліном, який використовується для подальшого лікування постраждалого у стаціонарі, є певні проблеми. І вони мають місце не лише в Кіровограді, а й по всій Україні. Препарат доволі вартісний – одна доза коштує близько тисячі гривень, закуповується він за бюджетні кошти. Останню дозу використали у травні для лікування жінки.

Ми мали намір препарат докупити, але нам повідомили, що антирабічний імуноглобулін повинен з’явитись на аптечних складах у липні. Проте ліки так і не надійшли. Виявляється, виникли проблеми на державному рівні з реєстрацією, ліцензуванням цього препарату в Україні. Та ми очікуємо, що найближчим часом ситуація вирівняється і антирабічний імуноглобулін стане доступним для централізованих закупівель. Кошти у місцевому бюджеті на його закупівлю передбачені, тож лікарня швидкої медичної допомоги зможе відразу його придбати.

На щастя, не завжди, і не всім, кого вкусив собака, потрібен імуноглобулін. Це лише крайні випадки, коли є дійсно загроза життю людини і вона потребує стаціонарного лікування.

Загалом же, якщо вас вкусив собака, лікарі радять для запобігання захворюванню на сказ рану ретельно обробити чистою водою з милом і продезінфікувати розчином йоду спиртовим, спиртом, розчином перманганату калію, перекисом водню. Далі ж поспішайте до лікаря, і вам нададуть необхідну медичну допомогу.

Читайте також