В особливий час – особлива міліція

Невдовзі вулиці нашого обласного центру патрулюватимуть ще й міліціонери з нового підрозділу – батальйону патрульної служби міліції особливого призначення “Кіровоград”.

У зв’язку з ініційованими ззовні сепаратистськими терористичними атаками в Україні, створенням озброєних формувань, які фінансують і навчають іноземці, загрозою внутрішньому порядку й законності керівництво МВС України прийняло рішення про створення корпусу спецпідрозділів з охорони громадського порядку. Один з них – батальйон “Кіровоград” управління МВС у Кіровоградській області.

Про призначення нового міліцейського підрозділу, його формування та вимоги до особового складу “ВГ” розповів командир батальйону В’ячеслав Шевченко. За його словами, завдання правоохоронців з “Кіровограда” полягає в забезпеченні громадського порядку, а також чергуваннях на блок-постах, локалізації можливих конфліктів та заворушень.

– Особливістю нинішньої ситуації на сході України за умов диверсійно-підривної діяльності російських спецслужб, а також організації ними масових заворушень є те, що важко простежити за тим, хто є “нашим”, а хто “не нашим”, – розповідає В’ячеслав Шевченко. – З’являються певні особи, обробляють соціально і, можливо, інтелектуально ослаблених людей, об’єднують їх, надають їм необхідні знання і вміння, ідеологічно готують і дають команду діяти. І складається враження, що ці групи захоплюють органи влади, інші установи ніби з власної волі. Хоча насправді ними керують диверсанти, завдання яких – створення громадянського конфлікту в Україні, його розпалювання, демонстрація того, що українська влада нібито бореться проти власного народу. Батальйони патрульної служби міліції особливого призначення в даній ситуації мають не допустити спровокованих диверсантами громадянських конфліктів та забезпечити громадський порядок як в обласному центрі, так і в інших населених пунктах Кіровоградщини...

Оскільки батальйон має статус спеціального призначення, то й вимоги до його особового складу доволі високі. Основні вимоги до охочих служити в батальйоні такі: у минулому – служба в армії, відсутність судимості та вік до 45 років. Обійняти посади рядового і молодшого начальницького складу запрошують цивільних осіб, військовослужбовців та колишніх працівників органів внутрішніх справ. Місце дислокації батальйону – приміщення колишнього Кіровоградського юридичного інституту Харківського національного університету внутрішніх справ, а навчається його особовий склад у навчальному центрі підготовки працівників органів внутрішніх справ при УМВС у Кіровоградській області. Охочі служити в батальйоні по необхідну інформацію можуть звертатися за номерами телефонів: (095) 234-19-50, (066) 336-46-17, а також надсилати свої дані за адресою: [email protected]

Юрій ЛІСНИЧЕНКО

Читайте також