У Кіровоградській обласній лікарні почала працювати нова система водоочищення, яка забезпечить більш ефективне лікування хворих, котрим призначена процедура гемодіалізу.
Сучасне обладнання встановили завдяки співпраці обласного керівництва і спонсорів.
– Система очищення води, яку відділення інтенсивної терапії використовувало для гемодіалізу, з часом перестала бути ефективною. Як наслідок, у пацієнтів, що проходили цю процедуру, виникали негативні реакції. Тож нове обладнання було вкрай необхідне, – пояснює головний лікар обласної лікарні Лариса Андреєва.
За її словами, без підтримки благодійного фонду "Розвиток Кіровоградщини" та компанії "Fresenius Medical Carе" самотужки замінити систем було нереально.
– Нова система водоочищення потребувала облаштування спеціального приміщення із необхідним мікрокліматом. Ми звернулися до фонду "Розвиток Кіровоградщини", і нам допомогли. Після цього компанія "Fresenius Medical Carе" встановила систему. Вартість обладнання, наданого спонсорами, – понад півтора мільйона гривень, – уточнила головний лікар.
Перший заступник голови обласної ради Олександр Шаталов зауважує, що гемодіаліз – це лише незначна частина того, що потребують люди, хворі на ниркову недостатність.
– Без сумніву, нам потрібні додаткові апарати "штучна нирка", а разом із тим – кошти на витратні матеріали, що застосовуються під час процедури гемодіалізу. Тому сьогодні, об’єднавшись з іншими регіонами, ми активно порушуємо це питання на найвищому рівні. Держава повинна окремою статтею фінансувати лікування таких пацієнтів. Наразі це відбувається за рахунок обласного бюджету, однак цих коштів недостатньо. Водночас ми розглядаємо можливість підключення до фінансування районних бюджетів. Завдання, яке ми ставимо перед собою, – максимально допомогти людям з нирковою недостатністю, – наголошує посадовець.
За інформацією обласної лікарні, сьогодні близько півтори сотні її пацієнтів потребують гемодіалізу.