Підприємці, які працюють на ринках, виступають проти стихійної торгівлі

Тема стихійної торгівлі продуктами "із землі" в засобах масової інформації з’являється регулярно. До боротьби з цим явищем вже давно долучились місцева влада, санітарно-епідеміологічна, ветеринарна служби. А тепер на сполох забили й підприємці, які легально працюють на ринках Кіровограда. Зокрема, до редакції "ВГ" звернулися адміністрація та торговельники з ринку "Новомиколаївські торгові ряди", що на вулиці Добровольського (ПП "Євразія- центр") – їм уже несила терпіти стихійників, що торгують біля ринку.

– М’ясо, риба, овочі реалізуються просто із землі або з легкових та вантажних машин, без відповідних документів, без проходження ветеринарного контролю, у продавців немає санітарних книжок, дозволів на торгівлю, – розповідає директор ринку Наталія Пилипчук. – Траплялися випадки, коли покупці труїлися придбаними у стихійників продуктами, приходили до нас із претензіями, але ж ми до стихійного ринку не маємо жодного відношення! Більше того, він створює умови для недобросовісної конкуренції, адже стихійники, на відміну від нас, не сплачують податки та збори. Фактично вони завдають збитків і нам як суб’єктам господарювання, і всій громаді міста, оскільки не поповнюють міський бюджет.

Варто зауважити, що міська влада, усвідомлюючи, що стихійна торгівля несе небезпеку і є ознакою нецивілізованості, вживає заходів для її ліквідації – зокрема, регулярно проводяться рейди, у яких беруть участь працівники управління зі сприяння розвитку торгівлі та побутового обслуговування міськради, міської дружини, санепідстанції, ветеринарної служби, спецінспекції. Розглядається можливість розширення повноважень профільного управління щодо застосування санкцій до порушників правил торгівлі. Готується й рішення міської ради про скасування дозволів на торгівлю у невстановлених для цього місцях (на тротуарах, у парках та скверах), виданих ще попередниками нинішньої влади. Проте, напевне, ця робота була б більш ефективною, якби активніше до неї долучилися й правоохоронні, контролюючі органи. До слова, підприємці, які торгують на ринку "Новомиколаївські торгові ряди", неодноразово зверталися по допомогу до міліції, однак так її і не отримували – дільничний інспектор не спроможний постійно чергувати на стихійному ринку, а тому обмежується разовими оформленнями протоколів. Стихійники на них не дуже зважають – сплатять невеличкий штраф і продовжують торгувати. Та головне – усвідомити, що стихійна торгівля – це зло, мають і самі кіровоградці, адже, як відомо, попит породжує пропозицію. Купуючи в стихійника на кілька копійок дешевше кілограм риби чи м’яса, ви заохочуєте його до подальшої незаконної діяльності, а самі наражаєтеся на небезпеку отруїтися або захворіти на серйозні інфекційні недуги. У кращому випадку, на лікування вам доведеться витратити значно більше коштів, ніж ви зекономите на “стихійних” продуктах, у гіршому – можна і цей світ залишити.

Читайте також