Відпочивали, навчалися, трудилися

Цього літа у Кропивницькому на пришкільних літніх майданчиках відпочили 4625 дітей. Про це повідомила на апаратній нараді в понеділок начальник відділу сім’ї та молоді міської ради Людмила Дорохіна.
Основними пріоритетами відпочинку дітей, зазначила Людмила Дорохіна, була організація профільних загонів мовного, художньо-естетичного, економіко-правового,спортивного та хореографічного напрямків.
З метою організації змістовного дозвілля для дітей у місті функціонували 20 центрів естетичного виховання при загальноосвітніх навчальних закладах та 5 позашкільних навчальних закладів. Діти відвідували музеї, театр, філармонію, станцію юних техніків. З міського бюджету було виділено 148,3 тис. грн. на харчування дітей пільгових категорій в закладах відпочинку.
За рахунок коштів міського, обласного та державного бюджетів у таборах відпочинку було оздоровлено 216 дітей. Пріоритет надавався дітям пільгових категорій.
Цього року дітлахи із Кропивницького відпочивали у дитячих центрах "Молода гвардія" (м. Одеса), "Артек" (Київська область), "Перлина Чорномор’я" (Одеська область), таборах "Бригантина" (Новоархангельський район), "Жовтень" (Олександрівський район) та "Дружба" (Олександрійський район), в оздоровчому комплексі "Лісова пісня" Маловисківського району.
Людмила Дорохіна відзначила діяльність інклюзивного літнього табору "Квітка-Семицвітка", який діяв з четвертого по одинадцяте червня на узбережжі Чорного моря в Херсонській області на базі "Посейдон". Діти з обмеженими можливостями разом з батьками у супроводі фахівців психолого-медико-педагогічної консультації оздоровлювались та набували досвіду спільного перебування з однолітками звичайного розвитку.
Унікальність проекту полягала в тому, що до інклюзивного літнього табору були залучені діти, які мали вердикт про неможливість їхнього перебування в дитячому колективі (діти з розладами спектру аутинтизму). І як результат – успішна соціалізація та позитивна динаміка у всіх психічних сверах.
– Підсумовуючи результати літнього оздоровлення, – відзначила Людмила Дорохіна, – можна зробити висновок, що воно пройшло вдало, хоча всіх бажаючих ми не задовольнили. Відділом сім’ї та молоді зареєстровано 378 заяв, а оздоровлено 216 дітей. Для того, щоб забезпечити путівками всіх стовідсотково при мінімальній їх вартості 4000 гривень у міському бюджеті потрібно закласти на наступний рік більше півтора мільйона гривень.
Та влітку юні кропивничани не тільки відпочивали, а й трудилися. У місті знову організували оплачувані громадські роботи для дітей та молоді. Цього року на ці цілі було виділено 100 тисяч гривень. Роботи з благоустрою у парках та скверах міста виконували чотири трудових загони, 104 дитини пропрацювали 42 робочих дні й отримали свій перший заробіток та перші трудові книжки.

Читайте також