Міська влада вдосконалює систему теплопостачання

У Кропивницькому триває розроблення комплексної стратегії теплозабезпечення обласного центру.
До цієї справи міська влада залучила спеціалістів Інституту промислової екології. Попередні аналітичні висновки були оприлюднені 11 січня на конференції «Стратегія теплопостачання м. Кропивницького: реалії та виклики».
– У Кропивницькому склалася вкрай складна ситуація, пов’язана з масовим, хаотичним встановленням автономного опалення в багатоквартирних будинках, – зазначив на зустрічі заступник міського голови Олександр Мосін. – Це стало гострою проблемою для всієї системи теплопостачання призвело до її розбалансування. Станом на перше січня частка абонентів із централізованим опаленням серед населення складає для КП «Теплоенергетик» – 33,2 відсотка від загальної кількості абонентів, а для ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА» – 38,7 відсотка від загальної кількості абонентів. Це призводить до значних втрат теплової енергії при її транспортуванні до житлових будинків та значних витрат на обігрів місць загального користування, які покривають інші споживачі теплової енергії через тариф на послуги із централізованого опалення. У результаті цього збільшується тариф на послуги із централізованого опалення.
Олександр Мосін повідомив, що основна частина власників квартир, які користуються послугами системи централізованого опалення в багатоквартирних житлових будинках, де подальша експлуатація системи централізованого опалення визнана недоцільною, належить до соціально вразливих верств населення і не має достатньо коштів, щоб встановити індивідуальне опалення. Саме тому рішенням міської ради затверджено Програму оптимізації системи теплопостачання в місті Кропивницькому на 2017–2018 роки. Згідно з програмою, передбачено облаштування систем індивідуального опалення у 299 квартирах та відключення 96 будинків від системи централізованого теплопостачання.
Директор Інституту промислової екології Олександр Сігал проаналізував можливі варіанти розвитку системи теплозабезпечення в Кропивницькому, перспективи впровадження альтернативних джерел енергетики. Рішення про подальший напрямок розбудови теплогенерації обласного центру має прийняти міська влада, наголосив він. Але, на його переконання, модульні газові котельні на території міста, спроектовані на обігрівання відразу декількох житлових будинків чи об’єктів інфраструктури, сьогодні є надзвичайно ефективним способом розв’язання проблеми забезпечення теплом обласного центру. Науковець також звернув увагу спеціалістів комунального господарства Кропивницького на нові розробки українських виробників сучасних гідронних котлів, а також зазначив, що міська влада має зібрати команду зі спеціалістів-тепловиків, депутатів міської ради, котра й вирішить, яким шляхом іти. А науковці готові взяти на себе всю технічну відповідальність за реалізацію обраної стратегії.

Читайте також