На прес-конференцїї 27 травня в Кіровоградському прес-клубі реформ народний депутат України Борис Тарасюк розповів про законодавчі ініціативи фракції ВО "Батьківщина" у Верховній Раді України, членом якої він є, та висвітлив стосунки нашої країни із західними партнерами.
Одним з головних на даний час для членів фракції питань, зазначив політик, є доведення того, що подорожчання вартості комунальних послуг необґрунтоване, тому їх необхідно переглянути.
– Наша фракція – учасник коаліції, та це не означає, що ми не критикуємо уряду. Наша робоча група довела, що тарифи є завищеними і що їх необхідно переглянути. Розрахунок довів, що ціну газу для населення потрібно зменшити щонайменше вдвічі. 40 відсотків складової тарифу на газ – це доходи НАК "Нафтогаз України". Ще 39 – рента за видобуток газу, яку ми вимагаємо скасувати. Так само завищено тарифи на електроенергію й опалення. Для будинків, де не встановлено лічильників тепла, норма значно завищена, вона навіть вища, аніж для кліматичної зони, де розташована, наприклад, Якутія. Бюджет країни не можна наповнювати, обдираючи населення, – зазначив Борис Тарасюк.
Політик, який у декількох урядах працював міністром закордонних справ, розповів і про перспективи вступу України в ЄС і НАТО, а також про зусилля Президента України Петра Порошенка щодо припинення збройного конфлікту на сході країни.
– Я – кадровий дипломат, маю 40 років дипломатичного стажу, тож можу дати фахову оцінку дипломатичним діям Президента. Якщо казати про інтенсивність його контактів з лідерами ЄС та міжнародними організаціями, то я ставлю високу оцінку цій міжнародній діяльності. Стосовно війни на Донбасі він докладає необхідних зусиль для відновлення миру. Але поведінка агресора – непередбачувана й неадекватна. Якби все залежало тільки від Петра Порошенка, то ситуація на сході України була б зовсім іншою. Провідні країни світу утримуються від рішучих кроків через острах розв’язати світову війну… Країни ЄС не готові наражатися на небезпеку в боротьбі з російським агресором. Щоб перевести у практичну площину перспективу членства в ЄС, має бути припинена агресія, війна, і проведено реформи, темп розгортання яких наразі є незадовільним. Реформи потрібно провести протягом нинішнього року. Тоді й українська економіка запрацює, й іноземні інвестори прийдуть на наш ринок, коли їхні права будуть захищені. Захисту очікує й український малий та середній бізнес, який є основою демократичних суспільств. Керівництво ЄС складається з декількох інституцій, з них найбільш проукраїнським є Європарламент, який послідовно заявляє про підтримку прагнень України щодо членства в ЄС. Європейська ж комісія і Європейська рада ще не готові бачити нас у Євросоюзі. НАТО ж було готове бачити нас серед членів альянсу ще з 2006 року. Але Віктор Янукович у Брюсселі заявив, що Україна не готова виконувати необхідні кроки задля набуття членства. Сьогодні ж, перебуваючи у стані війни, ми не можемо очікувати позитивного рішення. Наразі, як бачимо, НАТО не готове воювати з Росією. Але воно не зачиняє дверей перед Україною…
Разом із журналістами Бориса Тарасюка слухав і секретар міської ради Іван Марковський, який виконує обов’язки очільника міста. Після прес-конференції обоє політиків поспілкувалися й обговорили як глобальні питання, так і ті, що стосуються життєдіяльності населених пунктів України.
Фото Ігоря ФІЛІПЕНКА