Від приватної гімназії — до колегіуму

Історія навчального закладу розпочалась у далекому 1907 році, коли приватну чоловічу гімназію заснував Мелетій Крижанівський. Потім це була трудова семирічна школа №11, середня школа, жіноча школа імені К. Ворошилова, знову середня школа, а з 1962 року тут почали поглиблено вивчати іноземні мови. З 1998 року навчальний заклад отримав статус колегіуму суспільно-природничо-гуманітарної спеціалізації, а з 2003 року носить нинішню назву. Колегіум є провідним освітнім закладом обласного центру. Про всі етапи становлення колегіуму розповідала експозиція фотографій та історичних документів, яку створили учні навчального закладу під керівництвом своїх педагогів. Як розповіла заступник директора з навчально-виховної роботи Людмила Шиян, діти чимало часу провели в архівах обласного центру і знайшли атестат про освіту учня, який закінчив приватну гімназію на початку минулого століття, біографічні документи відомого російського поета Арсенія Тарковського, який також був учнем цієї гімназії, папери про створення першого піонерського загону та комсомольського осередку, дослідили на прикладі рідної школи період окупації Кіровограда нацистськими загарбниками, а згодом і відновлення його роботи після визволення міста, радянський період та часи становлення незалежної української держави. Фотографії, пожовклі листи, літопис школи, який створювали її учні, стали неоціненним скарбом для всіх поколінь випускників.

Зал обласної філармонії був вщерть наповнений учнями й педагогами, ветеранами освітянської ниви, колишніми випускниками. Радо всіх вітала нинішній директор колегіуму Олена Максимова, зазначаючи, що навчальний заклад був і залишається рідною домівкою для кожного його учня, всіх випускників, які нині успішно крокують дорогами життя, примножують славу рідної школи і Кіровограда.

З вітальними словами до присутніх звернулися заступник міського голови Сергій Дьячук, начальник управління освіти міської ради Лариса Костенко, депутати міської ради Олександр Шамардін, Геннадій Осетров, голова Ленінської у місті Кіровограді ради Валерій Заботкін та інші.

Під час урочистостей колектив навчального закладу отримав Подяку від Кіровоградської міської ради та її виконавчого комітету, а дев’ять працівників закладу – грамоти управління освіти міської ради.

Оксана ВЕРСТЮК

Читайте також