Від дідівських методів діагностики — до сучасних технологій

У понеділок у Кіровограді на базі поліклінічного відділення центральної міської лікарні (поліклініка №3) відкрито перший центр ранньої діагностики. Нагадаємо, що в обласному центрі ще буде створено три таких центри –у поліклінічному об’єднанні міста (перша поліклініка), п’ятій поліклініці та міській дитячій поліклініці №1.

Символічну стрічку перед входом у центр в урочистій обстановці, у присутності медичного персоналу та пацієнтів лікувального закладу, перерізали перший заступник голови обласної ради Олександр Шаталов та міський голова Олександр Саінсус.

Робота новоствореного закладу буде спрямована на профілактику захворювань, ранню їх діагностику, що сприятиме підвищенню ефективності лікування. Відтепер, щоб дізнатися свій діагноз, хворому достатньо звернутися до центру ранньої діагностики, й через короткий термін він його матиме. При цьому звернутися сюди для повного обстеження можна навіть у випадку, якщо ви не закріплені за цією поліклінікою.

Відкриття центрів ранньої діагностики у першу чергу є можливим завдяки придбанню сучасного діагностичного обладнання – як за кошти державного, так і місцевого бюджетів. Як підкреслив Олександр Саінсус, тільки протягом останнього року кіровоградська медицина отримала обладнання загальною вартістю понад шість мільйонів гривень. Також очікується надходження апаратури ще на два з половиною мільйони гривень.

На тому, що нині медицині, як ніколи, приділяється увага, наголосив у своєму виступі Олександр Шаталов:

– За останніх два роки в медицину області було інвестовано понад 200 мільйонів гривень на придбання найсучаснішого обладнання, – підкреслив він. – Успішно діє обласний перинатальний центр, нові можливості для лікування серцево-судинних хвороб завдяки придбанню суперсучасного ангіографа отримав кардіологічний диспансер, в онкологічному диспансері відкрито нове відділення із гамма-камерою, аналогів якої ще не було в Україні. Також закуплене обладнання, яке дозволяє виявляти рак шлунка на ранніх стадіях. В обласній лікарні встановлено новітнє лабораторне обладнання для проведення всіх типів аналізів. Загалом, останнім часом медицина області переживає справжній прорив. Ми відходимо від старих дідівських методів діагностики й рухаємося до сучасних технологій.

Про нові можливості, що з’явилися в лікарів у плані діагностики завдяки придбанню новітнього обладнання та відкриття центру ранньої діагностики розповів завідуючий рентгенологічним відділенням поліклініки Олександр Артюх:

– Раніше ми не мали змоги точно діагностувати, наприклад, хвороби серця. Зараз же з допомогою холтера, який записує добову роботу серця, це стало можливим. Отримали й сучасне обладнання для обстеження кишково-шлункового тракту, новітній УЗД-апарат, який вимірюватиме швидкість кровотоку та його наповнення. Всього отримали 12 одиниць сучасної медичної апаратури. Це принципово новий рівень оснащення закладу другого рівня надання медичної допомоги.

Варто зауважити, що поліпшенню ситуації з ранньою діагностикою захворювань сприяють не тільки створення нових діагностичних закладів, оснащення їх сучасною апаратурою, а й зміни в підходах до організації роботи медичної галузі. Яскравим підтвердженням став унікальний досвід Кіровограда щодо запровадження виїзних безкоштовних медоглядів у віддалених мікрорайонах (до цього такі медогляди проводилися тільки в сільській місцевості). Нагадаємо, що ще в квітні минулого року за ініціативи депутатів Кіровоградської міської ради – членів фракції Партії Регіонів та особисто їхньої колеги – тодішнього заступника міського голови з гуманітарних питань Лариси Андреєвої була започаткована медико-соціальна акція «Здорові жителі – здорове місто». Лише у нинішньому році можливістю пройти безкоштовний профогляд скористалося понад 11 тисяч кіровоградців. Медогляди проведено у 20 мікрорайонах. У 2012 році вже відбулись на базі п’ятої міської поліклініки, на Балашівці, Завадівці, в амбулаторії загальної практики селища Гірничого, на Великій Балці, селищі Новому тощо.

Читайте також