Україна – одна з небагатьох країн у світі, в якій існує високий ризик спалаху поліомієліту у зв`язку з низьким охопленням дітей імунізацією. Про це йдеться в повідомленні Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) до Всесвітнього дня боротьби з поліомієлітом, який відзначається 24 жовтня.
"Останнім часом завезення поліомієліту серйозно загрожує країні у зв`язку із циркуляцією вірусу в Ізраїлі. Ймовірні випадки захворювання були зареєстровані і в Сирії. Діти в Україні особливо уразливі, тому що менше 50 їх відсотків було вакциновано проти поліомієліту", – підкреслили в ЮНІСЕФ. На даний час поліомієліт залишається ендемічним тільки в трьох країнах – у Нігерії, Пакистані та Афганістані.
"Поліомієліт є високозаразною інфекційною хворобою, яка викликана вірусом поліомієліту. Вірус вражає нервову систему і може призвести до паралічу або навіть смерті протягом кількох годин. Ліків від поліомієліту не існує. Імунізація – єдиний спосіб захисту від хвороби. Безпечні та ефективні вакцини існують, і вони дуже важливі для захисту дітей від поліомієліту. Щеплення проводиться кілька разів та захищає дитину на все життя", – наголошується в повідомленні.
Нещодавно, у 2010 році, через спалах поліомієліту в Таджикистані загинула 21 дитина, більше 400 дітей було інфіковано та 170 паралізовано. Хвороба поширювалась і в Росії, де було зареєстровано 12 випадків, нагадали в ЮНІСЕФ.
"Потужне лобіювання проти вакцинації, скептицизм та дезінформація населення про щеплення в Україні – основні причини швидкого зниження охоплення імунізацією", – йдеться в повідомленні. За даними опитування ЮНІСЕФ, лише 46 відсотків населення позитивно ставляться до імунізації. Це вже призвело до спалахів інфекційних захворювань останнім часом в Україні, таких, як кір, краснуха, кашлюк та епідемічний паротит (свинка).