Відповіла на це та інші запитання "Вечірній газеті" заступник директора школи Вікторія Шелабокова.
– Наше видання неодноразово висвітлювало на своїх сторінках здобутки вашої музичної школи – однієї з найкращих в місті й області. Це й численні концерти в обласній дитячій філармонії, й авторські концерти видатних українських композиторів, проведення яких ініціювали педагоги саме вашої школи. Двічі на рік у вас відбуваються фестивалі творчих здобутків учнів та викладачів. Внесок музичної школи № 2 імені Юлія Мейтуса в розвиток початкової мистецької освіти в місті, значні особисто ваші творчі й педагогічні здобутки як керівника хору та вокального ансамблю "Веселка" виконавчий комітет Кіровоградської міської ради відзначив занесенням вашого, Вікторіє Вікторівно, портрету на міську дошку Пошани як найкращого працівника культури міста 2010 року... Про які ще цьогорічні досягнення мистецького навчального закладу варто було б дізнатися читачам?
– Основним у діяльності нашого педагогічно-учнівського колективу, очолюваного досвідченим директором Валентиною Ревенко, є, насамперед, проведення навчально-виховних заходів, спрямованих на реалізацію творчих здібностей учнів, їхню мотивацію до навчання. Не менш важливим є й увага до творчого обдаровання кожного викладача школи.
Головним здобутком колективу ми вважаємо збереження контингенту учнів, наш високий рейтинг, адже в школі навчаються діти з різних мікрорайонів міста. Один з пріоритетів у роботі колективу – увага до професійної орієнтації юних музикантів: нинішнього року студентами Кіровоградського музичного училища та Олександрійського училища культури стали дев’ятеро наших випускників. Цьогоріч школа разом із творчими колективами Кіровоградського музичного училища провела "подвійний" авторський концерт видатних українських композиторів Левка та Жанни Колодубів. Триває активна просвітницька та дослідницька робота колективу народного меморіального музею Юлія Мейтуса.
Та найяскравішою сторінкою у житті школи все ж є участь наших учнів і викладачів у конкурсах різного рівня. У березні наші солісти та музичні колективи стали переможцями обласного конкурсу початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів "Паросток". Золоті, срібні та бронзові дипломи переможців отримали наші хорові колективи на конкурсі дитячого хорового співу "Золотий Орфей", який започаткував і проводить заслужений діяч мистецтв України Юрій Любович. Наших чотирнадцятеро солістів – виконавців на народних інструментах – стали переможцями Всеукраїнського фестивалю-конкурсу "Провесінь". У багатьох засобах масової інформації було повідомлено про успішні виступи наших учнів у Болгарії, де серед учасників з України, Росії, Молдови, Болгарії, Сербії троє солістів та художні колективи школи – хор старших класів "Согласіє", вокальний ансамбль "Веселка", ансамбль бандуристів "Україночка", вокальне тріо "Анданте", музичний театр "Менестрелі" – здобули високу оцінку компетентного журі.
Не можу не назвати нашого учня Віталія Ткаченка, який цьогоріч удруге став дипломантом Всеукраїнського огляду-конкурсу "Нові імена" Всеукраїнського фонду культури, переможцем IV обласного конкурсу юних композиторів пам’яті Юлія Мейтуса. Тому його й визнано найкращим учнем 2010 року (портрет хлопця знаходиться на міській дошці Пошани). Наші учні вдруге взяли участь у ІІ Міжнародному фестивалі-конкурсі музики та класичного вокалу "Золота ліра", який відбувся на початку грудня в Дніпропетровську. Їхні яскраві виступи підкорили слухачів та журі, а духовий оркестр школи під орудою талановитого диригента та керівника Богдана Максименка захопив увесь зал. Заслуженою нагородою за виступ цього перспективного колективу стало вручення йому Гран-прі конкурсу. Диплом І ступеня здобув ансамбль народних інструментів "Гармонія", яким керують Анна Скачкова та Людмила Ніколенко. Найкращими в конкурсі інструменталістів стали наші Дмитро Стоян (гітара) та Олег Бабенко (ударні інструменти). Дипломи ІІ ступеня вибороли Тарас Грачов (труба) й Олена Лопата (саксофон). А дипломи ІІІ ступеня – Дарина Грачова (фортепіано), Валерія Стрелець (вокал) та Богдан Крайнєв (труба). Дипломантом ІV ступеня став наймолодший десятирічний учасник фестивалю-конкурсу Марко Андрущенко (кларнет). До заслуженої перемоги учнів привели талановиті викладачі Богдан Максименко, Ганна Скачкова, Людмила Ніколенко, Руслан Дороганіч, В’ячеслав Мариніч, Володимир Лопата, Мар’яна Максименко, Оксана Бормінцева, Олександр Сербін.
Та школа не збирається зупинятися на досягнутому. Адже попереду – довгий шлях удосконалення майстерності юних музикантів, копіткі повсякденні заняття з ними. 2010 рік ми за традицією закінчуємо фестивалем творчих здобутків учнів та викладачів школи "Зимовий музичний вернісаж", який уже впродовж десяти років виводить на сцену понад дві сотні маленьких виконавців та їхніх викладачів з новими творчими програмами, присвяченими Новому рокові та Різдву Христовому…
– Результати роботи ваших педагогів і учнів насправді вражають. З чим усіх вас і вітаємо! Та невже для "мейтусівців" на шляху до цього не було ніяких перепон?
– Перепони були і є. У зв’язку з недостатнім фінансуванням ми не можемо повністю реалізувати все записане до нашого навчального плану. На жаль, музичний інструментарій давно вже відслужив своє, а на закупівлю духових та народних інструментів уже понад двадцять років коштів не надходило. Добре, що за перемоги в конкурсах ми інколи отримуємо відео- та аудіоапаратуру, що дає змогу проводити уроки музичної літератури з використанням цього сучасного обладнання.
– То, певно, й на конкурси в Україні та за кордоном учням і викладачам доводиться викладати гроші з власної кишені…
– У нас навчаються найкращі діти, батьки яких розуміють, що, чим більше в дитину вкладаєш – тим вагоміший результат отримуєш. Саме батьки й фінансують усі поїздки дітей на конкурси. Викладачі самостійно оплачують свою участь у них. Тільки після поїздки в Болгарію вони отримали фінансове відшкодування частини власних витрат. Але колектив школи не втрачає надії на поліпшення ситуації з фінансуванням участі солістів і колективів у конкурсах. Маємо пропозиції стосовно підтримки владою юних обдаровань, участі меценатів у проведенні творчих заходів. Це потрібно молодим талантам, якими Кіровоград пишається вже сьогодні, а з часом зможе пишатися і вся Україна!
Розмовляв
Юрій ЛІСНИЧЕНКО