У Кропивницькому вже виписано більше тисячі рецептів за програмою «Доступні ліки»

З першого квітня, як тільки почала діяти державна програма “Доступні ліки”, у Кропивницькому вже виписано 1302 рецепти на ліки, вартість яких відшкодовується з бюджету. Найбільше з них – на ліки від серцево-судинних захворювань. Відпуск лікарських препаратів за цими рецептами здійснюється у 32 аптеках і 9 аптечних пунктах міста.
Як зазначила начальник управління охорони здоров’я міської ради Оксана Макарук, у міському бюджеті на 2017 рік на реалізацію даної програми передбачено 3,077 мільйона гривень, які надійшли у вигляді цільової субвенції з державного бюджету на реімбурсацію ліків. Кошти розподілені між двома центрами первинної медико-санітарної допомоги, амбулаторіями загальної практики-сімейної медицини та державним закладом “Спеціалізована медико-санітарна частина № 19 МОЗ України”, де й виписують рецепти пацієнтам.
Згідно з програмою “Доступні ліки”, хворі на серцево-судинні захворювання, бронхіальну астму та діабет ІІ типу можуть отримати медпрепарати безкоштовно або з незначною доплатою.
Кореспонденти “Вечірньої газети” побували у двох аптечних закладах міста, які беруть участь у програмі, – в аптеці “Інкопмарк Медсервіс” на вулиці Великій Перспективній та в аптеці ПАТ “Ліки Кіровоградщини” на Набережній.
Ось жіночка на стільчику чекає своєї черги в аптеці на вулиці Великій Перспективній. Вона втретє приходить за безкоштовними ліками:
– Я обслуговуюсь у третій поліклініці. У мене чудовий терапевт, тому він відразу пояснив про запроваджену програму, виписав необхідні мені ліки. Спочатку я прийшла їх придбати перед Великоднем, але їх не було. Ось тепер хочу дізнатися, чи надійшли.
Аптекарка почула нашу розмову та пояснила, що ліки можна отримати в усіх закладах цієї аптечної мережі. Коли надійшла черга жінки, з’ясувалось, що її медпрепарат від тиску є. Жінка була дуже задоволена, адже їй не доведеться доплачувати. Вона розповіла, що одного разу їй довелось доплатити 23 гривні за потрібний препарат, але все одно, для неї як для пенсіонерки це досить відчутна фінансова підтримка. Також спитала й про препарат, який виводить з організму холестерин. Тут вже їй не пощастило – його вже продано. Порадили почекати.
А от в аптеці на Набережній пенсіонерка Галина Іванівна “отоварювала” свій рецепт доволі довго. Той препарат, який їй виписав лікар, жінка не захотіла брати. Перевагу віддала іншому, але з доплатою. Вона пояснила, що свої ліки від серцево-судинних захворювань вже придбала, а ось тепер прийшла за препаратом для свого чоловіка. У нього підвищений тиск, доводиться двічі на день приймати пігулки. Нещодавно трапилось так, що прийшлося викликати “швидку допомогу”, бо під рукою не було необхідного препарату. Тож, не зволікаючи, вона побігла в аптеку.
– Мені запропонували продукцію фірми “Здоров’я”, а вони не підходять. Скоріше за все, вони для хворих, в яких недуга – на початковій стадії. Тож я згодна доплатити, але придбати саме ті препарати, які допоможуть чоловікові. Тому я так довго і консультувалась з фармацевтом. Дякую фахівцеві, вона все детально розповіла.
До слова, Кіровоградська область і, зокрема, обласний центр, визнані одними з кращих у реалізації цієї програми. На цьому наголосив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час свого візиту в Кропивницький.
Але реалізацію програми ще тільки розпочали, тож, певні проблемні питання ще виникають. Для того, аби їх розв’язати, управління охорони здоров’я міської ради постійно проводить наради за участі керівників аптечних закладів. Із ними домовлено про щоденний моніторинг наявності в аптеках тих чи інших ліків.
Оксана ВЕРСТЮК
Фото Олега ШРАМКА

Читайте також